Sport.pl

Rołand Gigołajew przejdzie do Ruchu Chorzów za darmo? Co powiedział Rosjanin?

Rołand Gigołajew, rosyjski piłkarz testowany przez Ruch, jest coraz bliższy podpisania kontraktu z chorzowskim klubem.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

24-latek trenuje z niebieskimi od czasu zgrupowania w Kamieniu koło Rybnika. Teraz przebywa z drużyną na obozie w Turcji. Ruch spojrzał na niego przychylnym okiem, gdyż ten lewonożny zawodnik może grać zarówno na skraju obrony, jak i w pomocy.

Ruch potrzebuje zawodnika na tę drugą pozycję, po tym jak z drużyną rozstał się Łukasz Janoszka (dziś Zagłębie Lubin). - Na razie Gigołajew nie podpisał jeszcze umowy. Kompletujemy dokumenty w jego sprawie - informuje Mirosław Mosór, dyrektor klubu z Cichej.

Przypominamy, że Ruch nie może - decyzją Komisji Licencyjnej PZPN - przeprowadzać transferów gotówkowych. Tymczasem Rosjanin ma ważny kontrakt z Ałanią Władykaukaz. Zawodnik co prawda zapewniał, że klub nie będzie mu robić przeszkód i puści go za darmo, ale słowa to jednak nie to samo co dokument potwierdzający taki scenariusz.

Gigołajew urodził się w gruzińskim Tbilisi, ale ma rosyjskie obywatelstwo. Pochodzi z rodziny Osetyjczyków, która w 1992 roku przeniosła się do Władykaukazu. To w tym mieście, położonym u stóp Kaukazu, Gigołajew rozpoczynał przygodę z piłką. W 2007 roku przeniósł się do Zenitu Sankt Petersburg. Grał tam w drużynach juniorskich i w rezerwach, aż trafił do kadry pierwszego zespołu (w oficjalnym meczu nie zagrał).

W 2011 roku powrócił w rodzinne strony i związał się z Ałanią Władykaukaz. W styczniu 2013 został wypożyczony do Petrotrestu Sankt Petersburg, grającego na drugim szczeblu rozgrywkowym w Rosji. W lipcu minionego roku trafił na kolejne wypożyczenie - tym razem do Dynama Sankt Petersburg, gdzie jesienią rozegrał 22 spotkania w drugiej lidze rosyjskiej. Gigołajew ma również za sobą dwa występy w reprezentacji młodzieżowej Rosji.

Czy Rołand Gigołajew trafi do Ruchu Chorzów?
Więcej o:
Komentarze (1)
Rołand Gigołajew przejdzie do Ruchu Chorzów za darmo? Co powiedział Rosjanin?
Zaloguj się
  • misjonarz75

    Oceniono 23 razy -9

    domiś i inni... Idźcie na C6 protestować, bo wam chcą ruskiego komuniste zatrudnić :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX