Sport.pl

Ekstraklasa. Śląsk ma nowego prezesa

PAP
07.03.2017 , aktualizacja: 07.03.2017 23:45
A A A
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 4:1

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 4:1 (AGNIESZKA SADOWSKA)

Grający w ekstraklasie piłkarskiej Śląsk Wrocław ma nowego prezesa. Krzysztofa Hołuba zastąpił Michał Bobowiec. To druga zmiana na tym stanowisku w klubie z Oporowskiej w tym sezonie.
O zmianie na stanowisku prezesa piłkarskiego Śląska poinformował magistrat miejski, bo miasto Wrocław jest głównym udziałowcem klubu i podejmuje kluczowe decyzje.

"Nowy prezes dwukrotnych mistrzów Polski ma kontynuować przygotowanie spółki do sprzedaży. Bobowiec ostatnio był członkiem zarządu spółki Wrocław 2012 - zarządzającej Stadionem Miejskim" - napisano w komunikacie.

Władze miasta chcą wiosną ogłosić przetarg na sprzedaż piłkarskiego Śląska i w klubie właśnie trwają przygotowania do całego przedsięwzięcia.

Wiceprezydent Wrocławia i przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław S.A. Maciej Bluj wytłumaczył, że decyzja o powołaniu Bobowca na prezesa Śląska związana jest również z zacieśnieniem współpracy klubu ze Stadionem Wrocław. "Miejski stadion był budowany z myślą o wydarzeniach sportowych, przede wszystkim piłkarskich. Sport wzbudza piękne emocje, a one przyciągają na stadiony kibiców" - dodał.

Bobowiec jest trzecim prezesem Śląska w tym sezonie, bo na początku rozgrywek klubem kierował Paweł Żelem, którego zastąpił Krzysztof Hołub. Kiedy ten ostatni przychodził na Oporowską, zapowiadał, że będzie zarządzał Śląskiem do końca marca, a więc kolejna zmiana był już wcześniej przewidziana.

Śląsk po 24 kolejkach zajmuje 13. miejsce i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Śląsk - Wyniki/Terminarz

Śląsk - Wyniki/Terminarz »

Najczęściej czytane