Boks. Szpilka: Mam nadzieję, że skończą się głupie komentarze

15 października na gali "Wojak Boxing Night" w Katowicach w swojej ósmej zawodowej walce, po zaledwie trzech minutach oficjalnie spędzonych w ringu jako "ciężki", Artur Szpilka skrzyżuje rękawice z niezwykle doświadczonym byłym pretendentem do tytułu mistrza świata królewskiej dywizji Owenem Beckiem. Dla 22-letniego "Szpili" będzie to najtrudniejszy test w profesjonalnej karierze.
- Myślę, że na ten etap mojej kariery to jest bardzo dobry zawodnik i mam nadzieję, że w końcu ludzie skończą z tymi głupimi komentarzami, że "ciągle kelnerzy" - powiedział w wywiadzie dla ringpolska.pl niepokonany bokser z Wieliczki.

- Andrzej [Wasilewski] się stara, ja i trener postanowiliśmy sobie pewne rzeczy, naprawdę chcę boksować z najlepszymi i są czynione kroki w tym kierunku. Beck jest bardzo dobrym pięściarzem, boksował ze świetnymi przeciwnikami, ale jest do trafienia, jak każdy inny. 15 października kibice zobaczą dobry boks, to co zawsze, gdy do ringu wchodzi Szpila! - zapewnił Artur Szpilka.

Na gali w Katowicach oprócz Szpilki wystąpią też Andrzej Wawrzyk, Maciej Miszkiń i Izuagbe Ugonoh. Głównym wydarzeniem imprezy będzie starcie Damiana Jonaka z Alexem Bunemą o mistrzowskie pasy WBC Baltic i WBA International wagi junior średniej.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl »