Co mają wspólnego piłkarze Piasta Gliwice z Schalke 04?

Dzięki współpracy z klubem fitness Stary Hangar w Gliwicach, zespół Marcina Brosza ma możliwość trenować na najnowocześniejszym sprzęcie do ćwiczeń siłowych. Takim samym, z którego na co dzień korzysta także drużyna Bundesligi z Gelsenkirchen
- Naszym największym atutem są innowacyjne maszyny do ćwiczeń. Pod tym względem jesteśmy jedyni w Polsce - podkreśla Eugeniusz Dzięciołowski, wiceprezes fitness klubu, na potrzeby którego zaadoptowano jeden z hangarów lotniska gliwickiego aeroklubu. Nowoczesny sprzęt do ćwiczeń jednej z niemieckich firm pozwala na oszczędność czasu w porównaniu z klasycznym treningiem, a poza tym można go automatycznie ustawiać, wprowadzając zaprogramowaną przez trenera kartę z indywidualnymi parametrami ćwiczącego. Gracze Piasta ćwiczyli na nim już w czasie rundy jesiennej. Oprócz tego na miejscu korzystają też z odnowy biologicznej na wysokim poziomie.

- To miejsce idealne do treningu. Ten sam sprzęt wykorzystują piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen - podkreśla Adam Fudali, koordynator trenerów klubu.

Więcej o: