Czeladź czeka na przyjazd dyrektora reprezentacji Polski

Tomasz Rząsa będzie gościem honorowym podczas piłkarskiego turnieju dla dzieci
Zawody organizuje Akademia Piłki Nożnej w Czeladzi. - To będzie prezent na nasze pierwsze urodziny - uśmiecha się Bogdan Pikuta, trener koordynator akademii, a w przeszłości piłkarz m.in. Górnika Zabrze, GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec i Widzewa, z którym w 1996 roku wywalczył mistrzostwo Polski.

40-letni Pikuta podkreśla, że chętnych do wzięcia udziału w turnieju było tak wielu, że rozważano nawet, czy nie zorganizować imprezy dwudniowej.

Ostatecznie w Czeladzi zagra dziesięć drużyn z rocznika 1999. Oprócz gospodarzy także: Lech Poznań, Korona Kielce, Ruch Chorzów, GKS Katowice, Stal Brzeg, GKS Bełchatów, Podbeskidzie, Raków Częstochowa i Odra Wodzisław.

- Tak doborowej stawki dawno na zagłębiowskiej ziemi nie było - zachwala Pikuta, który ma nadzieję, że czeladzka młodzież z czasem wzmocni okoliczne kluby. - Na pewno będziemy współpracować z MCKS-em Czeladź i Górnikiem Piaski. Jeżeli jednak okaże się, że umiejętności naszych piłkarzy pozwolą grać im w wyższej lidze, to poszukamy lepszych rozwiązań - mówi Pikuta.

Sobotni turniej w hali przy ulicy Sportowej rozpocznie się o godzinie 10. Gościem honorowym imprezy będzie Tomasz Rząsa, dyrektor reprezentacji, a przed laty jej zawodnik.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o: