Zapomniany napastnik wykorzystuje swoją szansę w Rybniku

W meczu sparingowym rozegranym w Rybniku drugoligowy Energetyk ROW rozbił 5:0 trzecioligową Victorię Częstochowa
Hat-trickiem w tym meczu popisał się napastnik Damian Olczak. - To jest chłopak stąd. Jak ja przyszedłem trenować do Rybnika, to on był już w kadrze zespołu. Ale był nieprzygotowany do gry. Ani mentalnie, ani fizycznie. Zanim go tu wzięto latem zeszłego roku z zespołu rezerw, przez dwa lata wyłączył się z zawodowego grania. Drogi życiowe mu się pokrzyżowały, grywał tylko w A-klasie. Został przywrócony. I teraz dajemy mu szansę. To stosunkowo młody chłopak, rocznik 1988. Jest silny, a przede wszystkim widać, że mu zależy. Idzie w dobrym kierunku - mówi Ryszard Wieczorek.

- Dobrze, że Damian wrócił do piłki, bo to duży talent. Dostał od życia drugą szansę. Myślę, że jeszcze o nim usłyszymy - dodaje Henryk Frystacki, dyrektor rybnickiego klubu.

Na testy do rybnickiego klubu zgłosili się dwaj zawodnicy, którym szkoleniowiec ROW-u dał szansę w środowym sparingu. Są to: Konrad Rybak (ostatnio Start Bogdanowice) oraz wychowanek jastrzębskiego MOSiR-u Bartosz Hajczuk (ostatnio Resovia Rzeszów). - Mają z nami jeszcze zostać - przyznał po sparingu Wieczorek.

Energetyk ROW Rybnik - Victoria Częstochowa 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Pontus (21.), 2:0 Rybak (28.), 3:0 Olczak (53.), 4:0 Olczak (75.), 5:0 Olczak (89.)

ROW: Gocyk - Andraszak, Wrześniak, Szary, Kachel - Rybak, Gródek, Bonk, Kostecki, Wieczorek - Pontus. II połowa: Łobaczewski - Janik, Jary, Krotofil, Hajczuk - Cieślak, Wójcik, Dzięgielowski, Gajewski, Szatkowski - Olczak.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »