Ryszard Wieczorek o boisku w Jastrzębiu: Takiej ślizgawicy jeszcze nie widziałem

Energetyk ROW Rybnik pokonał w kolejnym meczu kontrolnym czwartoligowy GKS 1962 Jastrzębie.
Jastrzębianie dość niespodziewanie prowadzili 2:0, ale ostatecznie zeszli z boiska pokonani. Trener rybnickiej drużyny miał sporo uwag do swoich podopiecznych. - Graliśmy słabo, momentami nawet bardzo słabo, szczególnie w pierwszej połowie, ale biorę poprawkę na teren, na którym przyszło nam grać - mówił szkoleniowiec drugoligowca. - Pierwszy raz spotkałem się z tym, żeby na sztucznej nawierzchni była taka ślizgawica. W Rybniku na boisku z taką murawą jest bardzo dobra przyczepność, a tutaj zawodnicy grający w "śniegówkach" mieli ogromne problemy z utrzymaniem równowagi. Warunki do gry były bardzo niebezpieczne. Ci starsi, doświadczeni zawodnicy, a takich w pierwszej połowie było więcej, musieli zwracać uwagę, żeby sobie krzywdy nie zrobić. To jednak żadne usprawiedliwienie, trzeba się umieć dostosować - dodał Wieczorek.

Trener rybniczan najbardziej może być zadowolony ze skuteczności zespołu. W pięciu sparingach jego drużyna strzeliła 22 gole. - Strzelamy dużo bramek, ale one wynikają z tego, co my chcemy grać. A chcemy grać odważnie, do przodu, zachowując pewne zasady związane ze skróceniem pola, z asekuracją. Do przerwy tego nie było. Owszem, przeciwnik trafiał do naszej bramki po pięknych akcjach, ale to było do wyeliminowania. Podeszliśmy jednak za spokojnie z tyłu - tłumaczył opiekun rybniczan.

Jego zespół w poniedziałek zaczyna zgrupowanie w Kamieniu koło Rybnika. Na trwający do soboty obóz trener Wieczorek zabiera 25 zawodników.

GKS 1962 Jastrzębie - Energetyk ROW Rybnik 2:4 (2:1)

Bramki: 1:0 Sobik (27.), 2:0 Jadach (32.), 2:1 Pontus (34.), 2:2 Gajewski (50. karny), 2:3 Andraszak (80.), 2:4 Szatkowski (83.)

Energetyk ROW (I połowa): Gocyk - Andraszak, Wrześniak, Szary, Kachel - Cieślak (32. Gajewski), Jary, Bonk, Gródek, Wieczorek - Pontus; (II połowa) Łobaczewski - Janik, Grolik, Szary, Kasprzak - Andraszak, Krotofil, Szatkowski, Gładkowski, Gajewski - Olczak.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »