Kamień przyciąga śląskich piłkarzy. Czy to lokalny patriotyzm?

GKS Tychy, lider drugiej ligi, rozpoczął w poniedziałek drugie zimowe zgrupowanie. Piłkarze trenera Piotra Mandrysza kolejny raz przenieśli się do Kamienia.
Opłacało się zainwestować w bazę sportową: boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę, siłownię i odnowę biologiczną, gdyż dzięki temu ośrodek w Kamieniu ciągle gości piłkarskie zespoły.

- Jeżeli kluby z naszego regionu muszą gdzieś zostawić pieniądze za organizację zimowych zgrupowań, to najlepiej, żeby uczyniły to na Śląsku. To taki dobrze pojęty lokalny patriotyzm - uzasadnia trener Ruchu Waldemar Fornalik, który w styczniu też pracował ze swoją drużyną w Kamieniu.

Z gościnności ośrodka w ostatnim czasie skorzystały m.in. Ruch Chorzów, GKS Katowice, GKS Tychy, Ruch Radzionków i Energetyk ROW Rybnik.

Tyszanie wyjechali do Kamienia już po raz drugi tej zimy. Zgrupowanie potrwa do soboty i zakończy się sparingiem z Polonią Łaziska Górne.

Kadra GKS Tychy na obóz w Kamieniu:

Bramkarze: Michał Kojdecki, Mateusz Struski, Marek Igaz.

Obrońcy: Mateusz Mączyński, Krystian Odrobiński, Tomasz Balul, Łukasz Kopczyk, Paweł Lesik, Maciej Mańka, Mariusz Masternak, Paweł Pęczak.

Pomocnicy: Rafał Waksmundzki, Kamil Łączek, Bartłomiej Babiarz, Łukasz Małkowski, Daniel Feruga, Damian Czupryna, Mateusz Wawoczny, Daniel Sobas, Mateusz Kupczak.

Napastnicy: Marcin Folc, Damian Szczęsny, Remigiusz Malicki, Marcin Sobczak, Krzysztof Bizacki.