Klub z Sosnowca reklamuje transfer: "Wielki powrót Roberta Chudego"

Po siedemnastu latach przerwy Robert Chudy ponownie założy koszulkę AKS-u Niwka i pomoże klubowi z dzielnicy Sosnowca powalczyć o awans do IV ligi.
40-letni Chudy to jeden z najbardziej znanych wychowanków AKS-u. Z sosnowieckim klubem pożegnał się jednak jesienią roku 1995. Potem grał m.in. w Krisbucie Myszków, Sarmacji Będzin, a ostatnio w Zagłębiaku Dąbrowa Górnicza. Najlepsze lata spędził w Szczakowiance Jaworzno, w barwach której rozegrał 28 spotkań na boiskach ekstraklasy. Zdobył w nich trzy bramki.

Rok temu wrócił do Niwki, ale już jako trener juniorów. Teraz dał się namówić prezesowi Marcinowi Latosowi i pomoże swojemu klubowi także na boisku.

Oficjalna strona klubu nie ma wątpliwości i tytułuje wiadomość: "Wielki powrót Roberta Chudego!". - Obawy były, bo jednak miałem ponad roczną przerwę grze. Jak na razie w sparingach nie jest źle, z czego się bardzo cieszę - mówi Chudy.

Zadowolony jest też Latos. - Tak doświadczony zawodnik, który ma w sercu AKS, może nam tylko pomóc - dodaje.

Chudy jest kolejnym ligowcem, który w ostatnich miesiącach wzmocnił AKS. Równie spektakularny był też bowiem transfer Tomasza Owczarka, byłego piłkarza GKS-u Katowice, Wisły Kraków i Ruchu Chorzów.

Po rundzie jesiennej AKS ma cztery punkty straty do lidera Gwarka Tarnowskie Góry.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »