Oficjalnie: Rok dyskwalifikacji dla pomocnika Podbeskidzia!

Dariusz Kołodziej przez najbliższy rok nie może grać w piłkę w strukturach PZPN. Informację przekazał nam dzisiaj szef Trybunału Związkowego.
We wtorek informowaliśmy o nieoficjalnych informacjach w sprawie dyskwalifikacji pomocnika Podbeskidzia Dariusza Kołodzieja. Dziś oficjalne potwierdzenie tej sprawy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. - W sprawie Kołodzieja Trybunał związkowy w całości oddalił odwołanie złożone przez zawodnika. Utrzymana została decyzja Wydziału Dyscypliny - mówi portalowi ŚLĄSK.SPORT.PL Włodzimierz Głowacki, przewodniczący Związkowego Trybunału Piłkarskiego.

Co ważne Trybunał Decyzję podjął przed kilkunastu dniami i dopiero teraz od tego momentu liczony jest rok dyskwalifikacji.

Przypomnijmy: Kołodziej we wrześniu został zdyskwalifikowany przez Wydział Dyscypliny za korupcyjną recydywę. Zawodnik najpierw miał karę w zawieszeniu za korupcję w barwach Hutnika Kraków, potem okazało się, że piłkarz zamieszany jest również w wątek korupcyjny afery w Podbeskidziu. Dlatego kara została odwieszona i zamieniona na rok bezwzględnej dyskwalifikacji.

Kołodziej jest wychowankiem Hutnika Kraków, w Podbeskidziu gra od sezonu 2005/06. W 2008 roku był czołowym strzelcem pierwszej ligi i trafił do Górnika Zabrze, w którym spędził rok. Jesienią w Podbeskidziu zagrał sześć meczów w Ekstraklasie, potem pauzował z powodu kontuzji. W lidze słynął z bardzo mocnego uderzenia lewą nogą, rzuty wolne wykonywane przez Kołodzieja były postrachem bramkarzy.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o: