Napastnicy Ruchu oszczędzali bramkarza Zagłębia? "Wynajmuje im mieszkanie"

Piłkarskie emocje wróciły na Stadion Ludowy. Zarówno dla sosnowiczan, jak i dla zawodników Cidrów sobotni sparing był pierwszym meczem tej zimy rozegranym na naturalnej trawie.
- Sama przyjemność wrócić na zieloną trawkę. Słoneczko świeci, wiatr wieje. Nic tylko rozłożyć grilla - żartował Robert Stanek, szkoleniowiec drugoligowca.

Z powrotu na boisko cieszył się też trener Artur Skowronek. - Do startu ligi pozostały dwa tygodnie. Chciałbym, żebyśmy już nie musieli wracać na sztuczną nawierzchnię. Na trawie pracuje się jednak inaczej i trzeba się do tego na nowo przyzwyczaić - dodał.

Szczególnie w pierwszej połowie drużyna z Radzionkowa była lepsza. Ruch nie wykorzystał wtedy trzech dobrych okazji. Najlepszą zmarnował Senegalczyk Idrissa Cisse, który przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Suchańskim. - Oszczędzają go, bo wynajmują od niego mieszkanie - żartował Marcin Wąsiak, członek zarządu pierwszoligowca. Suchański, były gracz Ruchu, rzeczywiście użycza lokum zawodnikom z Radzionkowa.

- Trudno być zadowolonym po takim meczu. Liczyłem jednak na pewną powtarzalność dobrych zagrań w ataku i obronie. Wynik pokazuje, że nam się to nie udało - zaznaczył Skowronek.

Jedyną bramkę zdobył tuż przed końcem Wołodymyr Ostrouszko. Ukraiński stoper Zagłębia uderzył z pola karnego nie do obrony. - Bramka cieszy na równi z tym, że po raz kolejny kończymy mecz z czystym kontem - podkreślał Stanek.

W podstawowej jedenastce Zagłębia zagrało trzech młodzieżowców, ale trener zaznaczył, że to nie był jeszcze skład na ligę. - Być może w 80 procentach - dodał Stanek.

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Radzionków 1:0 (0:0)

Bramka: Ostrouszko (90.)

Zagłębie: Suchański - Jarczyk, Białek, Ostrouszko, Wawrzyniak (67. Marek) - Gleń (76. Sroka), Matusiak, Lachowski (73. Sierczyński), Cyganek (56. Domański) - Szatan (67. Karpowicz), Jankowski

Ruch: Kiełpin - Trzcionka, Kopacz (84. Otwinowski), Nalepa (46. Biernat), Kowalski (46. Łopuch) - Radzio (75. Wrzesień), Dziewulski (84. Cieluch), Muszalik, Giesa (67. Danielewicz), Rocki (75. Lebek) - Cisse (67. Tumicz)

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »