Najlepszy napastnik Zagłębia: Rywale nie mogą nam zagrozić

Rafał Jankowski cieszy się już 18 bramek w sezonie, ale wskazuje, że klucz do utrzymania w drugiej lidze leży gdzie indziej.
27-letni piłkarz z Kowala to najskuteczniejszy napastnik drugoligowych rozgrywek. Bramka Jankowskiego pomogła Zagłębiu ograć w sobotę Bałtyk Gdynia (3:0). - Dorobek Jankowskiego mógł być zdecydowanie lepszy. Po przerwie miał przecież trzy setki - przypomina trener Jerzy Wyrobek.

Jankowskiego na równi z kolejnymi bramkami cieszy czyste konto po stronie strat Zagłębia. - Nie straciliśmy gola w trzech ostatnich meczach. Więcej, rywale tak naprawdę nie potrafią nam zagrozić. To bardzo ważne pamiętając o tym, że przed nami mecze, które zadecydują o tym, czy utrzymamy się w drugiej lidze - podkreśla piłkarz.

Już w środę Zagłębie zagra w Kluczborku. - Dotąd zdarzało nam się piłkarskie falowanie. Po zwycięstwie przychodził remis lub porażka. W Kluczborku chcemy iść za ciosem. Wierzymy, że wygramy i ruszymy w górę tabeli. Najważniejsze to znowu nie stracić bramki, bo z przodu na pewno coś dla nas wpadnie - zapewnia Jankowski.