Szczakowianka wychowa piłkarza, który nazwał rywala "czarną małpą"

Klub z Jaworzna ubolewa nad zachowaniem Rafała Jędrzejczyka.
Przypomnijmy, że podczas spotkania ostatniej kolejki trzeciej ligi Szczakowianka - LZS Piotrówka (2:1) Jędrzejczyk miał obrazić gracza gości, Emmanuela Ekwueme. Były reprezentant Nigerii oraz gracz m.in. Polonii Warszawa czy Widzewa Łódź twierdzi, że rywal w trakcie gry powiedział do niego "ty czarna małpo". - Na szczęście słyszał to prowadzący spotkanie sędzia i zareagował [Jędrzejczyk został ukarany czerwoną kartką - przyp. red]. Słyszeli to też i inni zawodnicy zarówno z mojego zespołu, jak i ze Szczakowianki. Nie rozumiem, jak w ten sposób ktoś może się zachować. W Polsce trwa przecież Euro, a to święto futbolu - mówi Ekwueme.

Oświadczenie w tej sprawie opublikował też trzecioligowy klub z Jaworzna. "Zarząd Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego "Szczakowianka" ubolewa nad zachowaniem zawodnika Rafała Jędrzejczyka oraz informuje o podjęciu kroków wychowawczych wobec reprezentanta Szczakowianki. Przyjmujemy jednakże do wiadomości tłumaczenie zawodnika, który od początku spotkania był równie w niesportowy sposób zaczepiany przez zawodników drużyny gości, co mogło w efekcie skutkować tego typu nieodpowiedzialnym zachowaniem. Jednocześnie informujemy, że poczynione zostaną wszelkie starania w celu zapobiegnięciu podobnej sytuacji w przyszłości".

Jaworznicki klub przypomina również sytuację, gdy celem niesportowego ataku był zawodnik Szczakowianki." Zachowanie polegające na słownej obrazie jest wyraźnie napiętnowane, a z kolei sytuacja, jaka miała miejsce na meczu ze Skałką Żabnica, gdzie Casmir Mbachu [napastnik z Nigerii - przyp. red] celowo nadepnął na twarz jednego z jaworznickich zawodników została praktycznie przemilczana".

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »
Więcej o: