Piłkarz Szczakowianki nie nazwał rywala "czarną małpą", ale i tak został ukarany

Rafał Jędrzejczyk, pomocnik trzecioligowej Szczakowianki zapłaci tysiąc złotych grzywny za niesportowe zachowanie podczas meczu z LZS-em Piotrówka.
Przypomnijmy, że po tamtym spotkaniu Emmanuela Ekwueme, były reprezentant Nigerii oraz gracz m.in. Polonii Warszawa czy Widzewa Łódź stwierdził, że rywal w trakcie gry powiedział do niego "ty czarna małpo". - Na szczęście słyszał to prowadzący spotkanie sędzia i zareagował [Jędrzejczyk został ukarany czerwoną kartką - przyp. red]. Słyszeli to też i inni zawodnicy zarówno z mojego zespołu, jak i ze Szczakowianki. Nie rozumiem, jak w ten sposób ktoś może się zachować. W Polsce trwa przecież Euro, a to święto futbolu -mówił Ekwueme

Sprawą zajął się Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który ukarał piłkarza karą grzywny w wysokości 1 000 zł oraz odsunięciem od gry w dwóch pierwszych spotkaniach nowego sezonu.

"Zawodnik wyraził skruchę i przeprosił za swoje słowa, które były wypowiedziane pod wpływem emocji w trakcie sportowej rywalizacji. Z dziennikarskiej rzetelności musimy jednak zaznaczyć że zawodnik Szczakowianki nie wypowiedział słów, które Emmanuel Ekwueme zacytował w mediach, co jest udowodnione w protokole sędziego zawodów, a także obserwatora" - poinformował klub.