Henryk Kasperczak chętny do poprowadzenia reprezentacji

PRZEGLĄD PRASY. - Jeśli taka propozycja by się pojawiła, to jestem do dyspozycji - Henryk Kapserczak w rozmowie ze ?Sportem?.
66-letni szkoleniowiec był już w przeszłości wymieniany jako kandydat do poprowadzenia kadry Polski. Ostatnio PZPN zdecydował się na Franciszka Smudę, bo były trener m.in. Wisły Kraków i Górnika Zabrze, nie mógł liczyć na tak wielkie wsparcie kibiców. - Ważne, żeby teraz takiego rozwiązania nie powtórzyli i nie powołali trenera wykrzyczanego przez lud czy media. Niech decyzję podejmą spokojnie - mówi Kasperczak "Sportowi".

Pochodzący z Zabrza trener krytykuję grę Polaków na Euro 2012. - Mamy dobrych ofensywnych zawodników, których potencjał nie został wykorzystany. Oczekiwaliśmy dobrej szybkiej gry, a tak było tylko momentami. Na przykład Murawski.... Taki frajerski błąd, jak w ostatnim meczu, nie może się zdarzyć na tym poziomie. Zespół po prostu był źle przygotowany fizycznie - analizuje.

Kasperczak przyznaje, że chętnie podjąłby się pracy z kadrą. - Jeśli taka propozycja by się pojawiła, to jestem do dyspozycji. Przecież w takich sytuacjach się nie odmawia. Prowadziłem już pięć reprezentacji i nie mam się czego wstydzić - przekonuje były selekcjoner m.in. Tunezji i Wybrzeża Kości Słoniowej.