Niepewność w Radzionkowie. Ruch przygotowuje się do gry w A-klasie?!

Piłkarze ?Cidrów? wznowili treningi, ale nie mają pewności w jakiej lidze zagrają. - To może być zarówno liga pierwsza, jak i A-klasa - martwi się Dariusz Okoń, kierownik zespołu.
Ruch czeka na decyzję Komisji Odwoławczej, która może, ale nie musi dać śląskiemu klubowi licencję na grę w pierwszej lidze. Jeżeli "Cidry" nie otrzymają zgody na uczestnictwo w tej klasie rozgrywkowej z prezesury prawdopodobnie zrezygnuje Tomasz Baran, a Ruch wycofa się z rozgrywek.

- Na razie czekamy. W czwartek ma się zebrać komisja, a w piątek będzie kontynuowane walne zgromadzenie klubu - mówi Okoń, jedyny członek sztabu szkoleniowego, który został w Radzionkowie.

Artur Skowronek, Grzegorz Mokry i Grzegorz Żmija przenieśli się do Pogoni Szczecin. - Nie mam uprawnień do pracy w pierwszej lidze. Mógłbym co najwyżej prowadzić zespół w lidze trzeciej. W poniedziałek grupka piłkarzy wyszła na boisko, żeby trochę się poruszać. We wtorek być może odbędzie się już trening. Tak naprawdę do końca tygodnia trudno mówić o normalnej pracy - dodaje Okoń.

Klub poinformował, że w zajęciach wzięli udział: Piotr Adamek, Seweryn Kiełpin, Marcin Trzcionka, Piotr Łopuch, Marcin Dziewulski, Mariusz Muszalik, Adam Giesa, Piotr Rocki, Mateusz Cieluch, Mateusz Wrzesień oraz Rafał Otwinowski i Mateusz Lebek. Za wyjątkiem dwóch ostatnich wszyscy pozostali wypożyczeni piłkarz, czyli - Krzysztof Baran, Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Marcin Biernat, Sebastian Radzio, Krzysztof Danielewicz, Emil Wrażeń, Marcin Krzywicki i Idrissa Cisse wrócili już do swoich macierzystych klubów. Poza tym na pierwszym treningu zabrakło Łukasza Tumicza, Marcina Kowalskiego i Wojciecha Mroza, którzy przebywają na testach w Sandecji Nowy Sącz.

Ruch Radzionków i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »