Prezydent zaprosił Tygryski ze Świętochłowic. Młode piłkarki potrzebują pieniędzy na wyjazd do stolicy!

Z okazji zakończenia Euro 2012 w Pałacu Prezydenckim dojdzie w poniedziałek do spotkania przedstawicieli futbolu z całego kraju. Wśród zaproszonych gości znalazły się też młodziczki z UKS-u Tygryski Świętochłowice. Klubowi brakuje jednak pieniędzy, by zapłacić za wyjazd na spotkanie z Bronisławem Komorowskim.
"Marzenia się spełniają . Czasami myślimy, że coś jest nierealne, a tak naprawdę mamy to na wyciągnięcie ręki. Warto robić swoje, nie patrząc na tych, którzy nam źle życzą. Drużyna Tygrysków zaproszona do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej!" - głosi komunikat na stronie klubu ze Świętochłowic .

Młode zawodniczki Tygrysków dostały zaproszenie, bo w pięknym stylu wygrały w ubiegłym roku turniej Orlika. Ich grą zachwycał się m.in. Jerzy Dudek. - Na tym spotkaniu ma być mnóstwo osobistości. Poza prezydentem Komorowskim. także pani minister sportu Joanna Mucha oraz gwiazdy sportu. Wszystko ma być transmitowane przez telewizję. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 14, ale pod pałacem powinniśmy stawić się pół godziny wcześniej, by BOR mógł nas wprowadzić do środka. Nie muszę chyba mówić, że dla dziewczyn byłoby to olbrzymie przeżycie - mówi Adrian Masoń, trener i prezes klubu.

Klub nie jest jednak w stanie zrealizować marzenia o wyjeździe do stolicy. - Koszt transportu do Warszawy to jakieś 2 tysiące zł. Zawodniczki trzeba też zabrać na obiad. Poza tym muszą się ładnie ubrać. Przydałyby nam się jednakowe dresy. W sumie to ok. 5 tys. zł. Nie mamy tylu pieniędzy - rozkłada ręce szef klubu.

Masoń jest rozgoryczony, że wsparcia nie chce udzielić Urząd Miasta. - Odnosimy spore sukcesy, a na rok dostajemy od urzędu 10 tys. zł. Byłem dziś w Wydziale Sportu, ale zobaczyłem, że nasza sprawa nikogo nie obchodzi. Rozesłałem też prośby do firm. Przecież ich logo mogłaby się pojawić na dresach zawodniczek. To byłaby spora reklama. Nikt się jednak nie pali do udzielania pomocy - martwi się Masoń.

W klubie wciąż jednak liczą, że potrzebną kwotę uda się zebrać.

Chcecie pomóc Tygryskom? Wystarczy skontaktować się z prezesem klubu pod numerem telefonu 518110968 lub mailowo ukstygryskiswietochlowice@gmail.com.

Więcej o: