Najmocniejszy wyrzut piłki z autu w Polsce! Oto tyski Rory Delap

Paweł Król, nowy obrońca pierwszoligowego GKS-u Tychy oprócz tego, że dobrze gra w piłkę, ma jeszcze jeden atut, który czyni go wyjątkowym w skali kraju.
25-letni zawodnik pochodzi z Bartoszyc. Król nie miał jednak jeszcze dwóch lat, gdy jego rodzina zadecydowała o przeprowadzce na Śląsk, a konkretnie do Zabrza. Pierwszym klubem Króla był Górnik, potem GKS Katowice, w którym dostał szansę debiutu w ekstraklasie. Występował też w Koronie Kielce, Odrze Opole, a ostatnio w Bałtyku Gdynia.

To w barwach klubu z Trójmiasta Król zaczął dawać się we znaki drużynie GKS-u Tychy. - Jego gra mogła się podobać. Dodatkowo robiły wrażenie jego wyrzuty z autu. Mocne, celne. Niespotykane na polskich boiskach - mówi Henryk Drob, prezes tyskiego klubu.

Król ma taką moc w rękach, że potrafi dorzucić piłkę w pole karne niemal z połowy boiska. Ta sprawia wrażenie jakby cięła powietrze wbrew prawom fizyki. - Doszło już do tego, że trenerzy drużyn przeciwnych na przedmeczowych odprawach każą swoim zawodnikom, żeby w sytuacjach, które dzieją się w okolicach pola karnego, wybijali piłki na rzut rożny, a nie na aut, gdyż dzięki mnie jest to groźniejszy element gry - uśmiecha się Król.

Piłkarz GKS-u zaczął wprowadzać piłki do gry zza linii bocznej za namową Piotra Rzepki, byłego trenera Bałtyku, który grał w ekstraklasie w barwach klubu z Gdyni oraz w Górniku Zabrze (łącznie 229 spotkań). Były reprezentant Polski urządził konkurs, który miał wyłonić najlepszego wykonawcę wyrzutów z autu. - Koledzy z drużyny podpuszczali mnie, żebym próbował rzucić o jeszcze kilka metrów dalej. Okazało się, że może być to naprawdę groźna broń - dodaje Król.

Z polskich piłkarzy za najlepszego wykonawcę wyrzutów z autu uchodził przez długie lata Tomasz Hajto - dziś trener Jagielloni Białystok.

Król wyżej ceni jednak innego zawodnika. Jest nim Rory Delap, irlandzki pomocnik angielskiego Stoke City. - On ma jednak lepsze predyspozycje, bo to były oszczepnik - zaznacza Król.

O niezwykłym talencie Irlandczyka pisaliśmy TUTAJ.

Tu macie potwierdzenie, jakim atutem może być wyrzut piłki z autu