"Tak słabego zespołu w historii Zagłębia nie było". Czas by dorównać Ruchowi?

Marcin Lachowski, kapitan sosnowieckiej drużyny wyprowadzi w poniedziałek zespół na pierwszy trening przed sezonem 2012/13.
Jerzy Wyrobek, trener ekipy ze Stadionu Ludowego podkreśla, że bez takiego piłkarza jak Lachowski zespół z Sosnowca na pewno nie obroniłby drugoligowego bytu w poprzednim sezonie. - To prawdziwy lider. Na boisku i poza nim. To on mobilizuje kolegów, gdy inni tracą już wiarę - podkreśla.

Lachowski przyznaje jednak, że sam miał już chwile załamania. - Po meczu z Górnikiem Wałbrzych (0:2) nawet mnie ciężko było o wiarę, że możemy się wygrzebać. Sytuacja była katastrofalna, zarówno pod względem punktowym, jak i naszego morale. Podnieśliśmy się z kolan. Odkopaliśmy się z tego grobu, do którego praktycznie wszyscy nas już włożyli. Mówiono, że tak słabego zespołu w historii Zagłębia nie było. Dobrze, że udało nam się z tego wyjść i teraz zadanie przed nami jest takie, by potrzymać dobrą grę z rundy wiosennej, gdyż w ostatnich latach marka Zagłębia została mocno nadszarpnięta. Nie pomniejszam sukcesów Górnika Zabrze czy Ruchu Chorzów, ale dlaczego mamy być od nich gorsi, w szczególności, że Sosnowiec jest większym miastem? Mamy dużo kibiców w całym Zagłębiu Dąbrowskim, więc czas na to, by ten klub szedł do góry - mówi piłkarz.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »