Niespotykana skala osłabień rewelacji I ligi. We wtorek nowy trener "Cidrów"

Ruch Radzionków musi budować zespół od zera. Ważne kontrakty ma tylko czterech piłkarzy.
"Cidrów", które wiosną były rewelacją pierwszej ligi, już nie ma. Klub poinformował, że ważne umowy ma tylko czterech zawodników: Piotr Adamek, Piotr Łopuch, Marcin Trzcionka i Mateusz Wrzesień.

Kto odszedł? Piotr Rocki - doświadczony lider zespołu będzie grał w GKS-ie Tychy. Adam Giesa - kluczowy piłkarz linii pomocy wybrał Kolejarza Stróże. Bartosz Kopacz - podpora defensywy zagra w Zawiszy Bydgoszcz. Rafał Otwinowski ma trafić do Chrobrego Głogów.

W Radzionkowie nie zagrają też napastnicy: Łukasz Tumicz oraz Idrissa Cisse (Warta Poznań?). Krzysztof Baran wrócił do Jagielloni Białystok, a Michał Nalepa podpisał kontrakt w Niecieczy. Marcin Biernat i Marcin Krzywicki wrócili do Cracovii. Zawodnikiem krakowskiego będzie też Krzysztof Danielewicz. Emil Wrażeń i Sebastian Radzio znowu są w kadrze Widzewa Łódź. Sandecję Nowy Sącz mają wzmocnić Marcin Kowalski i Wojciech Mróz.

Na poniedziałkowym treningu oprócz czwórki z ważnymi umowami pojawili się Mateusz Cieluch, Marcin Dziewulski, Mariusz Muszalik oraz Mateusz Lebek.

Zajęcia po raz kolejny poprowadził kierownik drużyny Dariusz Okoń. Przypomnijmy, że sztab trenerski: Artur Skowronek, Grzegorz Mokry i Grzegorz Żmija przeniósł się do Pogoni Szczecin.

Prezes Ruchu Tomasz Baran zapowiada, że wtorkowe zajęcia poprowadzi już nowy szkoleniowiec.