Dziwne nazwy rund ośmieszają Puchar Polski. Zagłębie lepsze w"przedwstępnej"

Zastanawiające, kto w Polskim Związku Piłki Nożnej wymyśla te śmieszne nazwy dla określenia pierwszych rund Pucharu Polski. Runda przedwstępna, runda wstępna...A nie można zacząć normalnie - runda 1, runda 2 i tak aż po1/16 rozgrywek?
Zagłębie właśnie uporało się z rundą o śmiesznej nazwie "przedwstępna" eliminując z dalszej rywalizacji drugoligową Stal Rzeszów.

Sosnowiecki zespół po raz pierwszy od kilku lat zaczął rozgrywki w składzie zbliżonym do tego, w którym zakończył poprzedni sezon. To oczywiście wpłynęło na jakość gry, zrozumienie piłkarzy, a w konsekwencji zwycięstwo, które stało się możliwe dzięki bramkom Michała Grunta (mądry, techniczny strzał) i Rafała Jankowskiego (mocny i mierzony).

- Pod koniec ubiegłego sezonu zacząłem próbować uderzeń z dystansu i jak widać piłka dalej dobrze leży mi na nodze - uśmiechał się Jankowski. - Nie zaczęliśmy tego meczu dobrze. Drużyna na pewno odczuwała ciężkie treningi, a były dni, gdy trenowaliśmy i cztery razy dziennie. W szatni, w przerwie, krzyknęliśmy jednak, że trzeba walczyć. To przecież Puchar, a nie jakieś tam rozgrywki - dodał napastnik.

Robert Stanek, trener Zagłębia podkreślał, że po przerwie Zagłębia mogło strzelić jeszcze kilka bramek. Chwalił też nowych, czyli Michała Grunta i Adriana Pajączkowskiego. - To jeszcze nie koniec wzmocnień - zaznaczył.

Dodajmy, że z powodu oszczędności na Stadionie Ludowym otwarta była tylko trybuna kryta, na której znalazło się też miejsce dla "kibicowskiego młynu". Do Sosnowca przyjechało również kilkuset kibiców Stali.

Kolejnym pucharowym rywalem Zagłębia - mecz na Stadionie Ludowym już za tydzień - będzie Pelikan Łowicz, który w rundzie przedwstępnej miał wolny los.

Zagłębie Sosnowiec 2 (0)

Stal Rzeszów 1 (1)

Bramki: 0:1 Florian (17.), 1:1 Grunt (50.), 2:1 Jankowski (61.)

Zagłębie: Wieczorek - Jarczyk, Marek (46. Szatan), Białek, Ostrouszko - Ryndak (80. Cyganek), Matusiak, Lachowski, Pajączkowski - Grunt (72. Sierczyński), Jankowski Ż

Stal: Wietecha Ż - Kapuściński (65. Prokić), Nakrosius, Przybyszewski, Solecki - Florian (82. Jędras), Jędras, Baran, Stachyra, Lisańczuk Ż - Koczon

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)

Zagłębie i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »