Szykuje się nieoczekiwany powrót do GKS-u Tychy

Sobotni sparing beniaminka pierwszej ligi z Zagłębiem Sosnowiec oglądał z trybun Bartłomiej Babiarz. Trener Piotr Mandrysz bardzo liczy na tego piłkarza.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Babiarz po sezonie, w którym był kluczowym zawodnikiem GKS-u, wrócił do Ruchu Chorzów - klubu, z którego był wypożyczony do Tychów. Tyszanie nie byli w stanie zapłacić za niego, tyle ile oczekiwali niebiescy. Mówiło się o kwocie 300 tysięcy złotych.

Babiarz szukał szansy w pierwszoligowym GKS-ie Katowice, ale teraz znowu wrócił pomysł, żeby jednak zagrał w Tychach. - To piłkarz o niskim wzroście, ale o wielkim sercu. Przez ostatni rok mocno zapracował na moje zaufanie. Na pewno wciąż potrzebujemy zawodnika, który zwiększy jakość naszej gry w środku pola - mówi trener Piotr Mandrysz.

Dodajmy, że nie ma tematu powrotu do GKS-u Daniela Ferugi, który po rozstaniu się z Ruchem Chorzów jest wolnym zawodnikiem.

W Tychach na pewno będzie grał Chorwat Ivica Zunić. - Może grać na pozycji stopera, ale też w pomocy. Ja widzę go bliżej bramki - zaznacza Mandrysz.

Z GKS-em wciąż trenuje Serb Samir Nurković, ale kontraktu nie podpisze. - To ciekawy chłopak, ale w jego przypadku na grę w pierwszej lidze jest jeszcze za wcześnie. Nie chcemy go jednak tracić z pola widzenia. Może wrócimy do tematu już zimą? - zastanawia się Mandrysz, który przesądza, że o miejsce w ataku powalczy Dawid Jarka.

- Strzelił bramkę w kolejnym sparingu. Warto dać mu szansę. Na pewno musimy pomóc mu odbudować się fizycznie - dodaje.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Pawlak (17.), 1:1 Jarka (50.), 1:2 Tumicz (82.)

Zagłębie: Suchański - Trzcionka, Marek (46. Kopeć), Ninković, Lesik - Szubert (46. Szatan), Sierczyński, Trepiak (46. Cyganek), Weis - Pawlak (61. Tylec), Więzik (61. Barć).

GKS: Kojdecki - Balul (81. Mańka), Zunić, Masternak, Chomiuk (81. Łączek) - Bąk (75. Grzybek), Kupczak (46. Kopczyk), Wawoczny (68. Czupryna), Bizacki (78. Sobas) - Jarka (61. Tumicz), Folc (46. Nurković).