Prezes Zagłębia nie chciał zdradzić nazwiska testowanego gracza. "Nawet z lampą w oczy!"

W Sosnowcu wciąż trwa budowa drużyny, która ma No właśnie. Jaki będzie cel drugoligowca na najbliższy sezon?
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Nikt tego głośno nie mówi, ale ruchy kadrowe wskazują na to, że sosnowiczanie szykują się do skoku na pierwszą ligę. W sparingu z GKS-em Tychy szansę gry dostało wielu testowanych graczy.

W pierwszej połowie ten sklecony naprędce zespół radził sobie bardzo dobrze, a ozdobą tej części gry był piękny gol testowanego piłkarza, który przymierzył z dystansu. - Nie powiem, kto to jest. Nawet jak mi będziecie świecić lampą prosto w oczy - żartował prezes Leszek Baczyński.

Potem klub oczywiście opublikował skład. Autorem fantastycznej bramki okazał się Jan Pawlak, absolwent SMS-u Kraków.

W składzie Zagłębia pojawił się też Jovan Ninković, były gracz Ruchu Chorzów. Serb zagrał na pozycji stopera. Piłkarz gra już w Polsce od pięciu lat. Oprócz Ruchu reprezentował także Polonię Słubice, KSZO, Tura Turek, a ostatnio Bogdankę Łęczna. - Nie myślę o powrocie do Serbii. Polska to jednak większe perspektywy. Żeby tylko omijały mnie kontuzje. Wiosną znowu miałem problemy ze zdrowiem, ale teraz wszystko jest już w porządku - zapewniał Ninković.

Dodajmy, że klub z Sosnowca potwierdził transfery Pawła Lesika (Ruch Chorzów) oraz Dawida Weisa (Polonia Warszawa).

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Pawlak (17.), 1:1 Jarka (50.), 1:2 Tumicz (82.)

Zagłębie: Suchański - Trzcionka, Marek (46. Kopeć), Ninković, Lesik - Szubert (46. Szatan), Sierczyński, Trepiak (46. Cyganek), Weis - Pawlak (61. Tylec), Więzik (61. Barć).

GKS: Kojdecki - Balul (81. Mańka), Zunić, Masternak, Chomiuk (81. Łączek) - Bąk (75. Grzybek), Kupczak (46. Kopczyk), Wawoczny (68. Czupryna), Bizacki (78. Sobas) - Jarka (61. Tumicz), Folc (46. Nurković).