Tychy i Zagłębie odpadły z rozgrywek o Puchar Polski. Tyszanie mają nowego napastnika

Zespoły z Tychów i Sosnowca odpadły z dalszej rywalizacji po wyjazdowych porażkach w Wałbrzychu i Łowiczu.W GKS-em związał się w środę roczną umową Dawid Jarka (ostatnio GKS Katowice), ale 25-letni letni napastnik w Wałbrzychu nie zagrał.
- Dawid zapracował na kontrakt swoją dobrą postawą w meczach sparingowych. W umowie znalazł się zapis umożliwiający rozwiązanie jej lub przedłużenie na dłuższy okres już po rundzie jesiennej. Wszystko zależy jednak od tego, co nasz nowy napastnik zaprezentuje na boisku - wyjaśnia Henryk Drob, dyrektor sportowy tyskiego klubu.

Zagłębie przegrało z Pelikanem Łowicz. W meczu karnego nie wykorzystał Marcin Lachowski. W 33. minucie piłkę po strzale kapitana drużyny z Sosnowca obronił Mariusz Jędrzejewski.

Górnik Wałbrzych 2 (1)

GKS Tychy 0

Bramki: 1:0 Zinke (34.), 2:0 Michalak (59.)

GKS: Misztal - Balul, Kopczyk, Masternak, Chomiuk - Rocki, Wawoczny (46. Czupryna), Kupczak, Bukowiec, Bizacki (56. Bąk) - Tumicz (76. Sobas).Pelikan Łowicz 3 (2)

Zagłębie Sosnowiec 2 (0)

Bramki: 1:0 Dremluk (8.), 2:0 Solecki (43. - rzut karny), 2:1 Szatan (63.), 3:1 Kosiorek (84.), 3:2 Grunt (85.)

Zagłębie: Wieczorek - Białek, Jarczyk, Marek (63. Cyganek), Ostrouszko - Ryndak, Matusiak, Lachowski, Sierczyński (46. Szatan) - Grunt, Jankowski.