Zdzisław Kręcina apeluje do Joanny Muchy: Pani minister musi wrócić do publikacji z 1973 roku

Zdzisław Kręcina liczy, że będzie nowym prezesem piłkarskiej centrali. Póki co długoletni sekretarz PZPN-u relaksuje się oglądając londyńskie igrzyska.
Podyskutuj o sporcie (nie tylko) w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


- Trzeba przyznać, że do tej pory smutno to wszystko wygląda w wykonaniu polskich reprezentantów. Podobnie jak niektórzy nie wierzyli w sukces polskiej reprezentacji piłkarskiej na Euro 2012 tak i teraz sceptycy mówią o możliwości zdobycia w Londynie najwyżej pięciu medali. Hasło wytrych "złe szkolenie młodzieży" obejmie za kilkanaście dni nie tylko piłkę nożną, ale i pozostałe dyscypliny sportu. Pani minister sportu musi wrócić do przestudiowania "Szkiców krytycznych o kulturze fizycznej" profesora Macieja Demela z 1973 roku i zacząć wszystko od nowa - mówi w rozmowie z Futbolnews Kręcina.

Kręcina podtrzymuje chęć startu w październikowych wyborach na prezesa PZPN-u. - Spotykam się z niektórymi działaczami wojewódzkich związków oraz klubów ekstraklasy i pierwszej ligi. Nie ukrywam, że staram się przedstawić im wizję funkcjonowania PZPN w przyszłości. Ale na razie zabiegam wyłącznie o poparcie, które jest przepustką do możliwości kandydowania w październikowych wyborach - zaznacza Zdzichu z Żywca, który chce rządzić polska piłką.