Unia Racibórz zagra z VfL Wolfsburg w Lidze Mistrzyń

Unia Racibórz, mistrz Polski w piłce nożnej kobiet, poznał rywalki w 1/16 finału Ligi Mistrzyń.
Ślązaczki zagrają z z wicemistrzem Niemiec VfL Wolfsburg, a w razie zwycięstwa w kolejnej fazie, czyli w 1/8 finału, będą rywalizować ze zwycięzcą pary BIIK-Kazygurt Szymkent (Kazachstan) - Roa IL (Norwegia).

Pierwsze mecze 1/16 finału LM kobiet zostaną rozegrane w dniach 26-27 września (w Raciborzu), a rewanże 3-4 października.

"Nasz zespół trafił na bardzo wymagającego rywala. Drużyna z Wolfsburga to ścisła europejska czołówka, która od lat liczy się w walce o najwyższe laury na Starym Kontynencie. W ostatnim czasie RTP Unia Racibórz miała dwukrotnie okazję grać w meczach towarzyskich z najbliższym pucharowym przeciwnikiem. W zeszłym roku nasz zespół pokonał ekipę z Niemiec 2:1 po golach Agaty Tarczyńskiej, a w niedawnym lipcowym sparingu padł remis 1:1. Bramkę dla mistrzyń Polski w tym spotkaniu zdobyła niezawodna Chinasa" - informuje klub .

Remigiusz Trawiński, trener Unii, uważa, że Wolfsburg to jedna z mocniejszych drużyn, na jakie mogła trafić Unia. - To jest ta gorsza strona medalu. Z drugiej strony graliśmy z nimi dwukrotnie, a co za tym idzie oni wiedzą o nas wszystko, ale my o nich także z tym, że niemiecki zespół ma więcej armat od nas. Do tej pory z nimi nie przegraliśmy i tego się trzymajmy - mówi portalowi nowiny.pl .