Powstańcy i żołnierze wyklęci bohaterami stadionów

Kibice Podbeskidzia na sobotni mecz z Wisłą zaprosili weteranów wojennych, ułożyli biało-czerwoną flagę na trybunach.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kibice zaprosili na sobotni mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Kraków weteranów wojennych, m.in. Władysława Foksę, członka oddziału Henryka Flame, ps. "Bartek", legendarnego w regionie przywódcy, kapitana Narodowych Sił Zbrojnych.

Szalikowcy z przygotowanych kartek utworzyli na swojej trybunie biało-czerwoną flagę, a w czasie trwania meczu skandowali "Część i chwała bohaterom". Spiker na stadionie kilka razy podkreślał, że to z powodu niedawnego [dziesięć dni wcześniej] Święta Wojska Polskiego.

"Dla Kibiców Podbeskidzia mecz z Wisłą Kraków był szczególny. Nie ze względu na rangę przeciwnika, lecz ze względu na specjalnych Gości, którzy skorzystali z zaproszenia Stowarzyszenia Kibiców" - czytamy na stronie kibiców bielskatwierdza.pl.

W tej samej kolejce szalikowcy Polonii przygotowali w Warszawie oprawę ku czci powstańców poległych w Powstaniu Warszawskim. Na wielkim transparencie narysowali sylwetkę niemieckiego czołgu i walczących z nim powstańców. Całość dopełniał napis: "Stare Miasto Wiernie Ciebie Będziem Strzec". Widownia na Konwiktorskiej nagrodziła ten pokaz brawami. Kibice odśpiewali tez hymn Polski. - Cześć i chwała bohaterom! - skandowali po hymnie.