Ranking 10 Plus: Borussia Dortmund ma największą frekwencję w Europie, pięć polskich klubów w rankingu

Ciekawy ranking dotyczący frekwencji na europejskich stadionach opublikowano na stronie stadiony.net. Pięć polskich klubów przekroczyło w ubiegłym sezonie 10 tysięcy widzów na mecz. Ekip z Górnego Śląska, który ma aż cztery zespoły w ekstraklasie, brak w zestawieniu.
Na stronie stadiony.net zaprezentowano najnowszą edycję Rankingu 10 Plus. Klasyfikowane są tu wszystkie kluby europejskie, które przekraczają średnią widownię w sezonie 10 tysięcy osób na mecz.

"Tak dobrego wyniku dotąd nie mieliśmy. Aż pięć polskich klubów przekroczyło granicę10 tys. widzów na mecz podczas minionego sezonu. Legia jako pierwszy zespół z naszego kraju znalazła się w europejskiej setce najlepszych." - piszą organizatorzy rankingu.

Dla porównania w 2010 roku w zestawieniu z polskich drużyn tylko Korona Kielce trafiła do rankingu, obecnie jest aż pięć klubów - Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Lech Poznań.

W Europie nie ma silnych na Borussię Dortmund, gdzie średnia frekwencja przekracza 80 tysięcy widzów na mecz!!!

Sklasyfikowano 214 klubów (tyle ma w Europie frekwencję powyżej 10 tysięcy). Śląskich klubów nie ma w tym gronie. Wystarczy wspomnieć, że Piast, który jako jedyny ma nowy obiekt, może pomieścić na meczu maksymalnie dziesięć tysięcy widzów, a ostatni pojedynek gliwiczan obejrzało ledwie cztery tysiące kibiców. Górnik i Podbeskidzie mają stadiony w budowie, Ruch obiekt bardzo przestarzały.

Cały ranking na stronie stadiony.net