Byli reprezentanci Polski radzą trenerowi kadry: Kto ma zastąpić Kubę Błaszczykowskiego?

PRZEGLĄD PRASY. Kontuzja Kuby Błaszczykowskiego, który nie zagra w piłkę około sześciu tygodni, to dla reprezentacji duży kłopot przed meczem z Anglią. ?Sport? przepytał w tej sprawie znanych kiedyś zawodników.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Byli reprezentanci Polski ze śląskich klubów radzą w "Sporcie" trenerowi Waldemarowi Fornalikowi, kto mógłby zastąpić Błaszczykowskiego na prawej pomocy w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią (16.10).

Radosław Gilewicz, piłkarz m.in. GKS-u Tychy i Ruchu Chorzów, skłania się do wariantu składu z Kamilem Grosickim lub Waldemarem Sobotą. Zdaniem Gilewicza, zastępca Błaszczykowskiego musi zostać stylem dopasowany do Łukasza Piszczka, z którym Kuba w Borussii Dortmund gra niemal na pamięć.

Dariusz Gęsior, były gracz Ruchu Chorzów, tak wielkiego przekonania do Soboty już nie ma. - Fajny chłopak, ale nie wiem, czy na tę pozycję i na 90 minut. Zmiennikiem byłby dobrym - uważa Gęsior.

Jerzy Brzęczek, były kapitan Górnika Zabrze, twierdzi, że przesunięcie Piszczka z obrony na prawe skrzydło mogłoby być dobrym rozwiązaniem. Piszczek jest bardzo dobry w ofensywie, grał przecież kiedyś w ataku i pewnie by sobie z tym wyzwaniem poradził.

Czy Arkadiusz Milik zasługuje żeby zagrać w meczu z Anglią?