Zespół z zagłębiowskiej okręgówki wyjedzie zimą na zagraniczne zgrupowanie!

Przemsza Siewierz, beniaminek ligi okręgowej będzie się przygotowywał do rundy wiosennej na Węgrzech.
9 marca zespół wyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do miasteczka Edeleny. - Siewierz i Edeleny to miasta partnerskie współpracujące ze sobą w różnych dziedzinach. Zagramy z drużynami występującymi na co dzień w klasach rozgrywkowych, będących odpowiednikami naszej A klasy, I ligi i ligi okręgowej - mówi na łamach portalu "Sportowe Zagłębie"

Przypomnijmy, że Siewierz to wyjątkowe miejsce na piłkarskiej mapie Zagłębia i okolic.

"Klimatyzacja, elektroniczne zraszacze murawy, miejsca dla niepełnosprawnych. Siewierz zawstydza większe miasta i bogatsze kluby" - pisaliśmy ponad rok temu o nowym stadionie Przemszy, która grała wtedy jeszcze w A klasie.

- Siewierz to wręcz modelowy przykład dobrej współpracy władz miasta i klubu. Siewierz inwestuje w bazę sportową i szkolenie młodzieży. Niektórzy powiedzą, że to tylko amatorzy. Ale przecież amatorów też trzeba docenić. Wyjazd za granicę - nawet, jeżeli są to tylko pobliskie Węgry - to dla drużyny z okręgówki wydarzenie niecodzienne. Już słyszę, że piłkarze zastanawiają się, jak pogodzić pobyt na zgrupowaniu z pracą, czy zajęciami w szkole. No chyba nie mają wyjścia. Trzeba brać urlopy, bo drugi raz taka szansa może się nie powtórzyć - uśmiecha się Józef Grząba, prezes podokręgu Sosnowiec w Śląskim Związku Piłki Nożnej.

Pomysł wyjazdu piłkarzy Przemszy na Węgry zrodził się podczas wizyty partnerskiej włodarzy Edeleny.Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »