Sport.pl

Fornalik docenia Glika. Piłkarz z Jastrzębia-Zdroju odkryciem jesieni

PRZEGLĄD PRASY. Waldemar Fornalik, selekcjoner reprezentacji Polski, ocenia na łamach ?Sportu? swoją pracę i dokonania kadry w ostatnich miesiącach.
Były trener Ruchu Chorzów objął reprezentację w lipcu. Fornalik poprowadził kadrę w trzech meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata w Brazylii w roku 2014. Zdobyliśmy w tych spotkaniach pięć punktów: remisy z Anglią (1:1) i Czarnogórą (2:2) oraz wygrana z Mołdawią (2:0).

Zdaniem Fornalika największe piłkarskie odkrycia jesieni to Grzegorz Krychowiak oraz Kamil Glik. Kibicom w pamięci utkwił przede wszystkim Glik, którego gol zapewnił Polsce punkt z meczu z Anglikami. Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju obrońca jest dziś zawodnikiem włoskiego Torino. Na Śląsku grał też w Piaście Gliwice.

- Kamil Glik funkcjonuje na co dzień w lidze, w której akurat gra defensywna odgrywa ważną rolę. Zaczął grać regularnie - mimo wielkiej konkurencji - bo dojrzewał piłkarsko. A występ przeciw Urugwajowi? Bramka samobójcza to przypadek, który jednak nigdy nie pomaga w dalszej grze - i to było w tym spotkaniu widać - mówi "Sportowi" Fornalik.

Na takie zagrania Glika czekamy wiosnąWięcej o: