Pierwszy w Polsce obóz dla bezrobotnych piłkarzy. Zgłoszenia już spływają

W Wodzisławiu Śląskim odbędzie się w styczniu pierwszy w Polsce obóz dla bezrobotnych piłkarzy.
Organizatorem tego nowatorskiego, jak na polskie realia, przedsięwzięcia jest Dariusz Kozielski, były prezes Odry. - Czerpiemy ze wzorców, które sprawdziły się w Niemczech, czy we Francji. Problem braku klubu, w którym można przygotować się do sezonu, dotyczy wielu zawodników. Taki piłkarz może oczywiście wybrać rozwiązanie, na które postawił na przykład Ireneusz Jeleń i biegać po lesie. Można również zdecydować się na pracę w grupie pod opieką doświadczonych trenerów - uzasadnia Kozielski.

W projekt zaangażowali się Artur Płatek - trener, który jest obecnie związany z Borussią Dortmund, Paweł Sibik - były reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata w Japonii i Korei Południowej oraz Piotr Sowisz - były piłkarz Odry Wodzisław.

- Sami jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie. Przed nami nikt tego w Polsce nie robił. To taka ciekawostka. Startujemy z projektem zimą. To ma być przetarcie przed letnim okresem przygotowawczym. Wtedy liczymy na większe zainteresowanie - dodaje Kozielski.

Uczestnictwo w dziesięciodniowym obozie ma kosztować 3,5 tysiąca złotych. - Pierwsze zgłoszenia już spływają. Najmłodsi piłkarze, którzy chcą z nami pracować mają 17, 18 lat. Najstarszy ma lat 25 - mówi Kozielski.

Wybierz wydarzenie roku w śląskim futbolu