Sport.pl

Ostra krytyka reformy ekstraklasy. "Kluby zostały przekupione"

PRZEGLĄD PRASY. Tomasz Jagodziński, były działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej, uważa, że na reformie ligi zyska tylko kilka klubów - informuje "Sport".


Jagodziński podkreśla, że pomysły reformatorów to "odgrzewanie starego, zjełczałego kotleta schabowego". Przypomnijmy, że w nowym sezonie ligowym drużyny po rozegraniu dwóch rund spotkań zostaną podzielone na dwie grupy (mistrzowską i spadkową), w których rozegrają dodatkowo po siedem meczów.

- Nie pamiętają [reformatorzy - red.], że identyczna reforma sprzed lat skończyła się wielką kompromitacją. Teraz będzie podobnie. Taka reforma poziomu ligi nie podniesie. Nie zapełni trybun, nie przyciągnie kibiców. Zyskają może dwa, trzy kluby. Chociaż też nie ma pewności, ile razy będziemy chcieli oglądać mecze Legii z Lechem. Niestety, głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. Kluby zostały przekupione obietnicą, że na czerwcowy zjazd PZPN dostaną po jednym delegacie więcej. Dostały na przynętę rybkę, ale ją łyknęły - mówi "Sportowi" Jagodziński.

Więcej o: