Sport.pl

Turecka telewizja państwowa przeprowadzi transmisję z meczu śląskiej drużyny!

Unia Racibórz - mistrz Polski w piłce nożnej kobiet - rozegra w czwartek mecz z tureckim Konak Belediyesi Kulubu. Stawką rywalizacji jest awans do 1/8 Ligi Mistrzyń.
Rok temu na tym samym etapie rywalizacji Unia miała za rywala VfL Wolfsburg. Niemki pokazały Ślązaczkom miejsce w szeregu, rozstrzygając sprawę awansu już w pierwszym meczu (1:5). Ekipa z Wolfsburga była faworytem rozgrywek i na koniec cieszyła się z triumfu w LM.

Teraz o awans do kolejnej rundy ma być łatwiej. Remigiusz Trawiński, trener Unii, podkreśla, że turecki zespół jest w zasięgu mistrza Polski. - To dobrze zorganizowany klub, który ma oparcie w bogatym Izmirze. Kadra drużyny opiera się na reprezentantkach Turcji - mówi.

Zawodniczki z Raciborza przebywają nad Morzem Egejskim od poniedziałku. Był więc czas na zwiedzanie i kąpiele w morzu, które o tej porze roku ma temperaturę około 20 stopni Celsjusza.

Niestety, nie w pełni sił jest największa gwiazda zespołu - Chinasa Okoro Gloria. Gwinejka ma problem z kolanem. 

Czwartkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18 polskiego czasu. Co ciekawe, transmisję z tego spotkania przeprowadzi turecka telewizja państwowa Haberturk.

Rewanż w Raciborzu odbędzie się 17 października.

Więcej o: