Sport.pl

"Szczyńść Boże Wom Chopy". Górnicze kluby ze Śląska pamiętają o tradycji [WIDEO]

Dzisiaj Barbórka. Czasy, gdy sportowcy byli zatrudniani na górniczych etatach, to już przeszłość. Wciąż jednak są na Śląsku kluby, które pamiętają o tym święcie. 
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

O górnikach nie mógł oczywiście zapomnieć... Górnik Zabrze. "Z okazji Dnia Górnika zarząd zabrzańskiego klubu składa na ręce Zarządu Kompanii Węglowej SA najserdeczniejsze życzenia zdrowia i zawodowej pomyślności dla wszystkich górników i ich rodzin. Pracownikom Kompanii Węglowej SA, jak również innych firm górniczych przekazujemy życzenia dalszych sukcesów i bezpiecznej pracy, by przynosiła im zadowolenie i satysfakcję finansową. Szczęść Boże Wszystkim Górnikom i ich Rodzinom!" - napisali działacze z Zabrza.O górnikach pamiętali też zabrzańscy kibice podczas meczu z Widzewem. Jak informuje serwis roosevelta81.pl rozłożyli oni na trybunach transparenty, które tworzyły napis "Idąc co dzień do roboty patrzą śmierci prosto w oczy".

Ruch Chorzów - przez lata przede wszystkim hutniczy - teraz może też liczyć na pomoc firm, które mają dziś święto, czyli Węglozbytu i Węglokoksu. Pamięta o tym kibicowski portal niebiescy.pl.

"Wszystkim górnikom, zwłaszcza tym Niebieskim, oraz ich rodzinom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w ciężkiej pracy, zawsze bezpiecznej szychty oraz zwycięstw Ruchu w dzisiejszym meczu z Legią oraz sobotnich setnych Wielkich Derbach Śląska. Niech św. Barbara nad Wami czuwa i otacza Was swoją opieką. Ile zjazdów, tyle wyjazdów! Szczęść Boże!" - napisała redakcja serwisu.

O Barbórce pamiętają też w Tychach. Przed laty, gdy zawodnicy GKS-u byli zatrudnieni na etatach w kopalni Piast, część kibiców - gdy ich ulubieńcy przegrywali - wysyłała ich na poziom 650. To było trudne wyrobisko, które miało przypominać piłkarzom i hokeistom, jak bardzo ciężko pracują ci, dzięki którym sportowcy mają na chleb.

"Z okazji Barbórki GKS Tychy życzy wszystkim górnikom i ich rodzinom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech św. Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego oraz pewności dnia jutrzejszego. Szczęść Boże!" - czytamy na internetowej stronie klubu.

Barbórkowe życzenie złożyła też katowicka GieKSa - "Szczyńść Boże Wom Chopy", a całość dopełnia okolicznościowy film.Już we wtorek życzenia górniczej braci złożył Zdzisław Grodecki. Prezes siatkarzy Jastrzębskiego Węgla życzył "Szczęść Boże" podczas przerwy meczu z Tomisem Konstanta w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. 

ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Więcej o:
Komentarze (5)
"Szczyńść Boże Wom Chopy". Górnicze kluby ze Śląska pamiętają o tradycji [WIDEO]
Zaloguj się
 • cieszyniok9

  Oceniono 3 razy 1

  Psy szczekajóm GÓRNIK gro dali

 • know.why

  Oceniono 9 razy -3

  fajnie tylko czemu na zdjęciu jest ta zabrzańska czerwona kukła. Można było inaczej? górnicy nie kibicują Górnikowi Zabrze bo wiedzą co to za klub. Ludzie litości przestańcie promować symbol czerwonych świń okupantów naszego kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZSRR=Górnik Zabrze

 • szombry30

  Oceniono 9 razy -3

  u mnie to samo. Gdzieś mom tych hipokrytów złodziei i podściepów z górnika komuna zabrze. Nie życza sobie!

 • paparazzi.36

  Oceniono 16 razy -6

  Jako były górnik oraz członek górniczej rodziny mam w życi życzenie od górnika zabrze ,który kojarzy się mnie i mojej rodzinie z sovieckim okupantem i stalinowską genezą. Który kupował swoje osiągnięcia kosztem górniczej braci okradając ich ze składek . Nie dla gornika zabrze jako symbolu czegokolwiek co z górnictwem jest związane. Nie dla hipokryzji i złodziejstwa. Nie dla kibiców morderców braci Ślązaków. Nie dla fałszu i obłudy spod zanku sierpa i młota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX