Zapiszcie to! Najlepsze cytaty w śląskim futbolu w 2013 roku [RANKING]

Ciekawe mecze, piękne gole, emocje na trybunach... Z ostatnich 12 miesięcy zapamiętamy jednak także niektóre wypowiedzi. Oto zestaw tych, które - naszym zdaniem - jeszcze długo będziemy wspominać.
10. Pisarz Wojciech Kuczok o wprowadzeniu "niemieckiego stylu" w Ruchu Chorzów:

Rozczula mnie to zakładanie niemieckiej maski. Szkoła niemiecka na treningu, spiker na Cichej też już nie krzyczy po bramce "gooool", tylko "tooor". No, ale dobrze. Skąd mamy brać dobre piłkarskie wzorce, jak nie od naszych zachodnich sąsiadów, gdzie wola walki i determinacja osiągnęły wręcz legendarny poziom. Też chciałbym oglądać taki legendarny Ruch9. Prezes GKS-u Katowice Wojciech Cygan o powodach zatrudnienia Kazimierza Moskala:

Intuicja mi to podpowiedziała8. Piłkarz Ruchu Chorzów Marcin Baszczyński o porażce z Żyliną (2:9):

To było bardzo "fajne" wejście do zespołu... Nie pamiętam, kiedy w czasie mojej kariery przegrywałem do przerwy 0:6. To się chyba nie zdarzyło. Chciałbym to poukładać, ale dzisiaj dostałem śnieżną kulą w łeb7. Prezes Górnika Zabrze Artur Jankowski o Adamie Nawałce:

Adam Nawałka ma być szkoleniowcem Górnika do 18 grudnia i nie zgadzam się na inne rozwiązanie.6. Trener Piasta Gliwice Marcin Brosz o obraźliwych okrzykach kibiców:

Jest mi przykro. Brosz to nie tylko ja, ale też cała moja rodzina.5. Prezes Ruchu Chorzów Dariusz Smagorowicz o decyzji Komisji Licencyjnej PZPN:

To nam się nawet podoba. Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie, że nie zapłacimy nowym zawodnikom więcej niż cztery tysiące miesięcznie4. Piłkarz GKS-u Tychy Piotr Rocki o psie, który wtargnął na boisko:

Pies się zdenerwował, bo zahaczył pazurem o moją koszulkę. Zaczął wierzgać, kłapać zębami, więc go wypuściłem. Mam w domu owczarka niemieckiego, więc wiem, jak obchodzić się z psami. Ten jak ugryzie, to naprawdę czuć3. Aktor Bogdan Kalus o "brakującym" mistrzostwie Ruchu Chorzów:

Skoro inny klub zabiega o to, żeby przywrócić mu tytuł z 1993 r., to dlaczego Ruch nie może wystąpić o uznanie mistrzostwa z 1939 roku [Ruch był liderem, gdy z powodu wybuchu wojny przerwano ligę - przyp. red.]? Bylibyśmy o jedną gwiazdkę lepsi od tych, którzy ciągle nas ścigają...2. Marcin Robak, obecnie gracz Pogoni Szczecin, po podpisaniu kontraktu z Piastem Gliwice:

Nie przyszedłem do Piasta przecież odbyć półroczny staż. Moim celem jest związanie się z tym miastem i kibicami1. Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka do asystenta Marcina Prasoła:

Marcin, zapisz to!Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Który z cytatów zapamiętasz najlepiej?