Górnik Wesoła chce awansować do II ligi

- Mamy na tyle silny zespół, że możemy realnie włączyć się w walkę o najwyższe cele - mówi Sebastian Golda, trener Górnika Wesoła.
Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych >>

Górnik to jeden z pięciu mysłowickich klubów. Obecnie jest zdecydowanie najsilniejszą i najlepiej rokującą na przyszłość drużyną z tego miasta. W sparingach Górnik osiągał różne rezultaty, jednak, jak wiadomo, wyniki sparingów nie są często najważniejsze. - Na początek rozbiliśmy grającą w częstochowskiej lidze okręgowej Wartę Kamieńskie Młyny 9:2, by następnie wygrać m.in. z rezerwami Górnika Zabrze 4:0 i z AKS-em Mikołów 6:0 oraz zremisować z Podlesianką Katowice czy Górnikiem Piaski - mówi trener Golda.

- Parę mankamentów w grze jest, trzeba je poprawić, jednak po to jest okres przygotowawczy, aby je eliminować. Piłkarze zeszli z obciążeń i myślę, że w stu procentach jesteśmy gotowi do wiosennych rozgrywek. Z przygotowań jestem jak najbardziej zadowolony - pozytywnie spogląda w przyszłość Sebastian Golda. - Nasze szeregi opuścił tylko Paweł Lesik, który przenosząc się do futsalowej drużyny Cleareksu Chorzów, zamienił boisko trawiaste na halę. Nikt więcej nie odszedł, przybyło za to trzech młodzieżowców. Trenował też z nami grający ostatnio w Szczakowiance Aleksander Mużyłowski, jednak ze względu na fakt, że nie mógł on pogodzić pracy z treningami, ostatecznie do nas nie trafił - dodaje szkoleniowiec mysłowiczan.

Trener Górnika mówi wprost, że na wiosnę Wesoła powalczy o awans. Nie zwraca uwagi na pokaźny budżet rywali, interesują go tylko piłka. - Nie obchodzi nas tylko miejsce w pierwszej czwórce, które zapewniłoby nam utrzymanie. Znam potencjał moich piłkarzy i wiem, że stać nas na to, aby powalczyć o awans - odważnie deklaruje trener Golda. - Jeśli miałbym patrzyć na grubość portfela Nadwiślana Góra czy Skry Częstochowa, to faktycznie jesteśmy bez szans. Dla mnie ważne są jednak wyniki sportowe i miejsce w tabeli - podkreśla szkoleniowiec mysłowiczan.

A w tabeli III ligi opolsko-śląskiej grupy północnej Górnik Wesoła jest obecnie drugi. Do lidera Skry Częstochowa traci zaledwie trzy punkty. Wiosenne rozgrywki III ligi opolsko-śląskiej rozpoczynają się już w tę sobotę.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>