Śląskie kluby dostały licencje na grę w ekstraklasie. O europejskich pucharach trzeba zapomnieć?

Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Piast Gliwice i Podbeskidzie Bielsko-Biała dostały licencję na występy w ekstraklasie w kolejnym sezonie.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na fejsie! >>

Komisja Licencyjna PZPN ogłosiła swoje decyzje podczas środowej konferencji prasowej. Wszystkie kluby z naszego regionu wywalczyły prawo do gry w ekstraklasie także w następnych rozgrywkach.

To szczególnie ważne informacja dla Ruchu i Górnika, bo jeszcze kilka miesięcy temu PZPN groził, że te kluby licencji nie dostaną. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, choć oba kluby zostały objęte nadzorem infrastrukturalnym i finansowym. Na Górnika nałożono dodatkowo zakaz transferów oraz ograniczenie wynagrodzeń piłkarzy do 15 tys. zł. Podobny limit płac będzie obowiązywał w Ruchu.

Ważna informacja dotyczy Piasta Gliwice, na którego nałożono karę w wysokości 50 tys. zł za "złożenie niekompletnej dokumentacji licencyjnej".

Złe informacje dotyczą licencji na grę w rozgrywkach UEFA. Żaden ze śląskich klubów nie dostał prawa do gry w europejskich pucharach! W przypadku Górnika licencji odmówiono ze względu na nieuregulowanie zaległych zobowiązań do innego klubu oraz niektórych piłkarzy, a także złą prognozę finansową. Stan finansów był też decydujący w przypadku Ruchu Chorzów. Warto przypomnieć, że oba kluby sportowo wciąż mają szansę na wywalczenie miejsca w pucharach.

Od decyzji Komisji Licencyjnej przysługuje prawo odwołania.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>