Śląski klub prosi o pomoc Zbigniewa Bońka. "Podejmuję desperacki krok"

Odra Wodzisław prosi w liście otwartym Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, by pomógł znaleźć dla śląskiego klubu miejsce w czwartej lidze.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Odra Wodzisław przez długie lata dokonywała piłkarskich cudów i reprezentowała Śląsk w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kres tej przygody przyszedł w roku 2010. Odra opuściła wtedy ligę po czternastu latach nieprzerwanej gry z najlepszymi.

Wraz ze spadkiem rozpoczął się upadek klubu, który - już w nowych strukturach - zgłosił się do rozgrywek C-klasy (sezon 2011/12). W kolejnym roku Odra grała już jednak w III lidze, a stało się za sprawą przejęcia licencji od Startu Bogdanowice. Klub przeniósł się wtedy z ligi śląskiej do opolskiej.

Po spadku do IV ligi Odra chciała wrócić na Śląsk, ale to z przyczyn formalnych okazuje się niemożliwe. Co ciekawe, wcześniej Odrę wykreślono ze struktur OZPN w Opolu i tam były ligowiec też nie ma powrotu.

Stąd i emocjonalne pismo Grzegorza Gostyńskiego, prezesa klubu z Wodzisławia. "Podejmuję ten dość desperacki krok, bo zderzam się z niewiarygodnym wręcz lekceważeniem prawa związkowego przez Śląski Związek Piłki Nożnej, który unicestwia prowadzony przeze mnie klub z uśmiechem na ustach. Wobec bezczelności działaczy Śląskiego Związku Piłki Nożnej czuję się bezsilny" - pisze prezes.

"Ktoś się boi sportowej rywalizacji z nami. Mamy drużynę gotową do gry, ale jeśli nasz problem nie zostanie szybko rozwiązany, to przestanie istnieć cały klub - podkreśla działacz.

Rudolf Bugdoł, prezes ŚZPN na łamach Dziennika Zachodniego skomentował zamieszanie wokół Odry w następujący sposób.

- Brakowało u nas oficjalnego pisma o podjętej uchwale przez Opolski ZPN o wykreśleniu APN Odry z jego struktur - mówi Bugdoł, który już rozmawiał o Odrze z Bońkiem. - Nie będę teraz gdybał, co się może wydarzyć i jakie będą następstwa - wyjaśnia.

Zarząd ŚZPN ma się zająć sprawą Odry 2 września. Rozgrywki tymczasem już trwają...

Całą treść listu do Zbigniewa Bońka znajdziecie - TUTAJ.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>