Sport.pl

Śląski klub prosi o pomoc Zbigniewa Bońka. "Podejmuję desperacki krok"

Odra Wodzisław prosi w liście otwartym Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, by pomógł znaleźć dla śląskiego klubu miejsce w czwartej lidze.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Odra Wodzisław przez długie lata dokonywała piłkarskich cudów i reprezentowała Śląsk w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kres tej przygody przyszedł w roku 2010. Odra opuściła wtedy ligę po czternastu latach nieprzerwanej gry z najlepszymi.

Wraz ze spadkiem rozpoczął się upadek klubu, który - już w nowych strukturach - zgłosił się do rozgrywek C-klasy (sezon 2011/12). W kolejnym roku Odra grała już jednak w III lidze, a stało się za sprawą przejęcia licencji od Startu Bogdanowice. Klub przeniósł się wtedy z ligi śląskiej do opolskiej.

Po spadku do IV ligi Odra chciała wrócić na Śląsk, ale to z przyczyn formalnych okazuje się niemożliwe. Co ciekawe, wcześniej Odrę wykreślono ze struktur OZPN w Opolu i tam były ligowiec też nie ma powrotu.

Stąd i emocjonalne pismo Grzegorza Gostyńskiego, prezesa klubu z Wodzisławia. "Podejmuję ten dość desperacki krok, bo zderzam się z niewiarygodnym wręcz lekceważeniem prawa związkowego przez Śląski Związek Piłki Nożnej, który unicestwia prowadzony przeze mnie klub z uśmiechem na ustach. Wobec bezczelności działaczy Śląskiego Związku Piłki Nożnej czuję się bezsilny" - pisze prezes.

"Ktoś się boi sportowej rywalizacji z nami. Mamy drużynę gotową do gry, ale jeśli nasz problem nie zostanie szybko rozwiązany, to przestanie istnieć cały klub - podkreśla działacz.

Rudolf Bugdoł, prezes ŚZPN na łamach Dziennika Zachodniego skomentował zamieszanie wokół Odry w następujący sposób.

- Brakowało u nas oficjalnego pisma o podjętej uchwale przez Opolski ZPN o wykreśleniu APN Odry z jego struktur - mówi Bugdoł, który już rozmawiał o Odrze z Bońkiem. - Nie będę teraz gdybał, co się może wydarzyć i jakie będą następstwa - wyjaśnia.

Zarząd ŚZPN ma się zająć sprawą Odry 2 września. Rozgrywki tymczasem już trwają...

Całą treść listu do Zbigniewa Bońka znajdziecie - TUTAJ.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o:
Komentarze (14)
Śląski klub prosi o pomoc Zbigniewa Bońka. "Podejmuję desperacki krok"
Zaloguj się
 • juninho73

  Oceniono 51 razy 39

  " W kolejnym roku Odra grała już jednak w III lidze, a stało się za sprawą przejęcia licencji od Startu Bogdanowice. Klub przeniósł się wtedy z ligi śląskiej do opolskiej."
  "Ktoś się boi sportowej rywalizacji z nami". Tutaj przejęcie licencji i termin "sportowa rywalizacja" zaczynają wchodzić w wyraźną kolizję.

 • marco_materazzi

  Oceniono 36 razy 24

  Przecwaniakował, a teraz płacze. Trzeba było zacisnąć zęby i grać uczciwie od C-klasy.

 • aa1000

  Oceniono 6 razy 6

  Ja też proszę pana Bońka o pomoc polskiej piłce nożnej.
  Skończyć z kupowaniem licencji na grę w którejkolwiek lidze [np. Amica-Lech. Groclin-Polonia Warszawa]. Grać powinien tylko ten klub, który uzyska awans.

 • Wojciech Hogiel

  Oceniono 3 razy -1

  Czemu piszecie głupoty na temat licencji i klubu??? najpierw niech każdy spojrzy na swój klub któremu kibicuje, kupienie licencji od kupowania meczów jest chyba mniejszą plamą na honorze!! połowa Polskich klubów nie powinna przez to istnieć!! więc proszę was nie pierd... głupot o licencji i biednym klubie.

 • kronikarz99

  Oceniono 10 razy -2

  "ktoś się boi sportowej walki z Odrą"?

  no bez żartów.

 • A.K. M. (AKM)

  Oceniono 28 razy -2

  Przypomnijcie mi, bo stażyści gazetowi skutecznie mieszają w głowach... Skąd ta Odra chce wrócić na Śląsk? Z Opolszczyzny? A Opole to już nie Śląsk? To co z Wrocławiem czy Głogowem????? Prusy???

 • afeu

  Oceniono 7 razy -3

  dobrze tak złodziejom. nauczka na przyszłość - awansuj uczciwie a nie poprzez licencyjne przekrety

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX