Energetyk ROW ograł lidera, Nadwiślan lepszy od beniaminka, Rozwój też wygrał

Trwa świetna passa piłkarzy Energetyka ROW-u Rybnik. W Kluczborku wygrali oni z liderem i tracą do niego tylko punkt. Świetna końcówka dała Nadwiślanowi Góra trzy punkty nad Bałtykiem. Rozwój wygrał w Katowicach z Puszczą Niepołomice.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Mecz z MKS-em Kluczbork miał potwierdzić dobrą formę rybniczan. Rywal to lider drugoligowych rozgrywek, a rybniczanie po słabszym początku doskoczyli do podium.

Piłkarze z Kluczborka postawili twarde warunki przyjezdnym. Wprawdzie aktywny był Dawid Jarka, ale groźniejsze akcje w pierwszej części meczu mieli gospodarze. W poprzeczkę trafił Wojciech Hober, a w odpowiedzi Adam Wolniewicz strzelił z dystansu, ale piłka przeleciała minimalnie nad bramką MKS-u.

Bramkę strzelili jednak rybniczanie. Niedługo po przerwie z rzutu rożnego piłkę wrzucił Mariusz Muszalik, a Mateusz Bodzioch popisał się celną główką. Strzelec gola szybko jednak opuścił boisko po starciu z jednym z rywali.

Z każdą minutą piłkarze lidera grali ofensywniej, ale to Energetyk ROW w doliczonym czasie zmarnował dwie świetne sytuacje - najpierw Szymon Sobczak w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad poprzeczką, a chwilę później Paweł Mandrysz trafił w słupek.

Po tym zwycięstwie drużyna trenera Marcina Prasoła awansowała na drugie miejsce w tabeli z punktem straty do sobotniego rywala.

MKS Kluczbork - Energetyk ROW Rybnik 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Bodzioch (51.)

Energetyk ROW: Rybicki Ż - Boroviczanin, Grolik, Bodzioch (57. Jary), Gojny, Krotofil, Fonfara Ż (90. Mandrysz), Wolniewicz, Muszalik, Płonka (83. Gliewicz), Jarka (68. Sobczak).

Długo na bramki musieli czekać kibice na stadionie Kotwicy w Kołobrzegu. W pojedynku beniaminków gole padały w ostatnich pięciu minutach. Oba strzelili piłkarze Nadwiślana Góra. Najpierw po indywidualnej akcji trafił Łukasz Małkowski, a niedługo potem gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Damian Furczyk.

Dzięki tej wygranej Nadwiślan opuścił strefę spadkową.

Kotwica Kołobrzeg - Nadwiślan Góra 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Małkowski (86.), 0:2 Furczyk (89.)

Nadwiślan: Florek - Jurek Ż, Boczek , Balul, Łączek, Małkowski, Szędzielarz (46. Kaszok), Koman Ż, Matysek (90. Skrobol), Ogrocki Ż (63. Furczyk), Svarups (68. Setla Ż).

Także trzeci zespół z naszego regionu, który rozgrywał swój drugoligowy mecz w sobotę, zgarnął trzy punkty. To Rozwój Katowice, który na własnym boisku po bramce Roberta Tkocza pokonał Puszczę Niepołomice. Zwycięstwo dało ekipie prowadzonej przez Dietmara Brehmera awans na trzecie miejsce.

Rozwój Katowice - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Tkocz (24.)

Rozwój: Soliński - Mielnik, Króliczek (78. Niedzielski), Domański, Winiarczyk - Tkocz (85. Szkatuła), Gacki, Kapias, Wróbel, Mazurek (81. Gielza) - Żak Ż (88. Glenc).

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>