Znany komentator piłkarski chce zostać radnym

O miejsce w Radzie Miasta Katowice będzie ubiegał się dziennikarz Orange Sport Rafał Kędzior.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Kędzior komentuje na antenie stacji mecze pierwszej ligi piłkarskiej, czy fustalu. W wyborach będzie startował z listy Forum Samorządowego. - Nie będę udawał, że jestem ekspertem od pomocy społecznej, ochrony środowiska, czy komunikacji miejskiej, ale jako wieloletni mieszkaniec Katowic mam wyrobioną opinię na temat funkcjonowania tych obszarów w naszym mieście. Najbliższy mojemu sercu jest sport i rekreacja, więc w tych aspektach mógłbym wykazywać się największą aktywnością - mówi.

Kędzior, który często komentuje mecze GKS-u Katowice, podkreśla, że chciałby, aby na Bukowej powstał nowy stadion. - W Katowicach musi powstać stadion piłkarski dla GKS-u z prawdziwego zdarzenia, ale nie zapominam o innych klubach sportowych, dyscyplinach i przede wszystkim o dzieciach i młodzieży uprawiającej sport. Moim zdaniem, rola miasta powinna polegać nie tylko na dotowaniu sportu, ale także na tym, aby było ono swoistym katalizatorem między światem biznesu i sportu - mówi.

Przypomnijmy, że w radnym obecnej kadencji jest Andrzej Zydorowicz, który przez wiele lat pracował jako komentator sportowy TVP.

Obserwuj autora na Twitterze - @maciekblaut >>