Niezwykły projekt śląskich klubów! Ruch, Górnik, Piast i Podbeskidzie lecą razem do Turcji

To będzie niecodzienny lot! Pod koniec stycznia przyszłego roku Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów polecą jednym samolotem na zgrupowanie do Turcji.
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Turecka riwiera to już tradycyjne miejsce przygotowań do rundy wiosennej dla drużyn z polskiej ekstraklasy. Zespoły zazwyczaj docierają na do Antalyi na własną rękę przez Wiedeń lub Berlin.

Na Śląsku wpadli na pomysł, że taniej będzie wynająć jeden samolot, a na dodatek ruszyć w drogę z Pyrzowic. Rozmowy na ten temat trwały od kilku tygodni. Działacze kolejnych klubów szybko zapalali się do tego pomysły i dziś już wiadomo, że na pokładzie boeinga znajdzie się miejsce dla czterech ekip reprezentujących województwo śląskie w rozgrywkach ekstraklasy. Początkowo wydawało się, że piątą drużyną będzie GKS Bełchatów, ale ostatecznie do tego nie doszło.

- Do Turcji lecimy jednym samolotem, co powoduje nie tylko mniejsze koszty finansowe, ale również daje nam większy komfort wyjazdu na zgrupowanie. Wcześniej wszystko bowiem zostało zaplanowane i uzgodnione, co jest bardzo ważne ze względów logistycznych. A koszty są na pewno mniejsze - przyznaje Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika Zabrze.

Już na miejscu wszystkie ekipy rozjadą się do własnych hoteli, więc nie będzie tak, że przez dwa tygodnie zespoły będą mijać się na hotelowych korytarzach. - Cieszymy się z tej inicjatywy. Tym bardziej że po raz pierwszy zaproszono nas do jednego stołu. Wcześniej nie uczestniczyliśmy we wspólnym planowaniu ze śląskimi zespołami. Oczywiście korzyści są podwójne zarówno finansowe, jak i sportowe. Współpraca pozwoli rozwijać się w wielu kierunkach - twierdzi Wojciech Borecki, prezes Podbeskidzia.

- Pomysł zrodził się podczas jednego ze spotkań prezesów. Pojawił się temat wspólnego wyjazdu pierwszych zespołów. Cały czas myślimy o współpracy na różnych poziomach i jest to pierwszy widoczny efekt. Taki wyjazd służy integracji całego środowiska, a w przyszłości może to sprzyjać zdobywaniu nowych sponsorów - zaznacza Adam Sarkowicz, prezes Piasta.

Niewykluczone, że już teraz uda się znaleźć sponsora całego wyjazdu. W planach jest też rozegraniu miniturnieju już na tureckiej ziemi.

- Możemy rywalizować ze sobą na boisku, walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli, ale współpracować poza nim. Tym bardziej że jedna czwarta drużyn występujących w ekstraklasie to zespoły z naszego regionu. Pomyśleliśmy, że trzeba mądrze wykorzystać ten fakt, aby promować śląską piłkę - podkreśla Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>