Sport.pl

Co się wydaje. Od Ligi Mistrzów po polską C-klasę

Wyszedł najnowszy, 48. tom encyklopedii piłkarskiej FUJI Andrzeja Gowarzewskiego.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

To rocznik 2014-2015, tradycyjnie opisujący futbolową rzeczywistość od Ligi Mistrzów po polską C-klasę (wiedzieliście, że Spójnia Ośno Lubuskie, a ostatnio także Urania Kochłowice wystawiają w rozgrywkach seniorów aż trzy zespoły, czyli po dwie rezerwy?!).

Tradycyjnie autor bezlitośnie chłoszcze wszystko, co mu się nie podoba, i żywo podkreśla, co go zachwyca. Ciekawe, że w obu przypadkach może chodzić na przykład o ten sam podmiot. Ambiwalentne odczucia wywołał w Gowarzewskim choćby "Przegląd Sportowy". Chwali gazetę za wspaniałe okładki z okresu mundialu (rzeczywiście zapierają dech w piersiach), z kolei za skandaliczny uznaje fakt, że w poniedziałkowym wydaniu gazety na okładce nie ma nic o finale Pucharu Polski (a w środku nie ma nawet wyniku!), bo ważniejszy jest Lewandowski żegnający się z Borussią na rzecz Bayernu.

Z niektórymi sądami Gowarzewskiego można się zgodzić, z innymi nie, ale jedno jest pewne - należy się z nimi zapoznać, bo to zawsze niezależne opinie jednego z najważniejszych dziennikarzy futbolowych w Polsce.

Andrzej Gowarzewski, Encyklopedia piłkarska FUJI, t. 48, "Rocznik 2014-2015", wyd. GiA.