Śląskie kluby sportowe pamiętają o Barbórce. "Szczęść Boże Wszystkim Górnikom"

4 grudnia to wyjątkowy dzień dla wielu mieszkańców Śląska. Kluby sportowe świetnie o tym pamiętają.
Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Kluby z Górnego Śląska nie mają już tak silnych więzi z górnictwem jak przed laty, ale wśród ich sponsorów wciąż nie brakuje firm związanych z tą branżą. Wielu górników to też wierni kibice sportowi. Nic dziwnego, że kluby masowo składają najlepsze życzenia z okazji przypadającej dzisiaj Barbórki.

- Z okazji Dnia Górnika zarząd zabrzańskiego klubu składa na ręce wszystkich górników i ich rodzin najserdeczniejsze życzenia zdrowia i zawodowej pomyślności. Pracownikom Kompanii Węglowej SA, jak również innych firm górniczych przekazujemy życzenia dalszych sukcesów i bezpiecznej pracy, by przynosiła im zadowolenie i satysfakcję finansową. Szczęść Boże Wszystkim Górnikom i ich Rodzinom! - napisali działacze Górnika Zabrze.

Ruch Chorzów przez dziesiątki lat był związany z branżą hutniczą, ale dziś także bliżej mu do kopalni. Partnerem strategicznym klubu z Cichej jest przecież przedsiębiorstwo Węglokoks.

"Ruch Chorzów S.A. z okazji Barbórki życzy wszystkim braciom Górnikom oraz pracownikom kopalń szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz wiele sił i wytrwałości. Aby Wasza praca była bezpieczna i abyście zawsze wracali cali i zdrowi do domu. Waszym rodzinom życzymy radości i spokoju. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was opieką. Szczęść Boże!" - czytamy na internetowej stronie klubu.

O Barbórce nie zapomniał rzecz jasna GKS Tychy. "Z okazji Barbórki GKS Tychy życzy wszystkim górnikom i ich rodzinom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech św. Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego oraz pewności dnia jutrzejszego. Szczęść Boże!" - to już życzenia śląskiego pierwszoligowca.

Już w środę - podczas meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów z Lokomotiwem Nowosybirsk - życzenia górnikom składał Jastrzębski Węgiel, którego sukcesy napędzają pieniądze Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Mocne życzenia zabrzmiały też ze strony Rozwoju Katowice, tak silnie związanego z KWK Wujek. "Wszystkim górnikom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam - drodzy Górnicy - zdrowia, szczęścia, spokojnej i bezpiecznej szychty oraz opieki świętej Barbary. Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszych rodzin! Tyle samo wyjazdów, co zjazdów! W takim dniu nie możemy również zapomnieć o tych, którzy w górnictwie zginęli. Cześć Ich pamięci" - napisali działacze drugoligowca.

Tymczasem przedstawiciele GKS-u Katowice wzięli w czwartek udział w uroczystej mszy świętej w Parafii Józefa Robotnika na Józefowcu. "W tym niezwykłym dniu życzymy wytrwałości i wszelkiej pomyślności w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze rodziny opieką, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfort życiowy i pewność dnia jutrzejszego" - życzy GieKSa.

"Z okazji Barbórki wszystkim górnikom i ich rodzinom, a przede wszystkim zawodnikom Naprzodu Janów, którzy łączą sport zawodowy z pracą w kopalni, pragniemy złożyć życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami. Szczęść Boże!" - to życzenia płynące ze strony hokejowych fanów z Janowa.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>