Ireneusz Jeleń zakończył sportową karierę

Były reprezentant Polski Ireneusz Jeleń w piłkę gra już tylko rekreacyjnie. Myśli o otwarciu szkółki piłkarskiej w Cieszynie i pracy menedżera.
33-letni obecnie Jeleń, po grze we francuskich klubach Lille i Auxerre, w 2012 roku wrócił do Polski. Napastnik próbował odbudować dawną formę w Podbeskidziu i Górniku Zabrze, ale bez skutku. Pół roku temu swoją grą przyczynił się do awansu Piasta Cieszyn do ligi okręgowej. Gra w klubie z rodzinnego miasta okazuje się jednak ostatnim rozdziałem w jego bogatej karierze.

Jeleń już nie występuje w Piaście. Mówi portalowi Sportowe Beskidy, że odkąd pół roku temu nic nie wyszło z transferu do szwajcarskiego FC Aarau, w piłkę gra tylko rekreacyjnie.

- Nie mówię głośno o tym, ale gram już tylko dla siebie, rekreacyjnie. Chciałbym otworzyć szkółkę piłkarską w Cieszynie. Podjąłem w tej kwestii pierwsze działania. Poza tym myślę, aby zająć się menedżerką. W tym kierunku pójdę w przyszłości - zdradza swoje plany Jeleń.

W niedzielę Jeleń wystąpił w świątecznym turnieju halowym w Częstochowie. Zagrał w zespole gwiazd, obok m.in. Michała Probierza, Radosława Gilewicza i Adriana Sikory.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>