Sport.pl

Ireneusz Jeleń zakończył sportową karierę

Były reprezentant Polski Ireneusz Jeleń w piłkę gra już tylko rekreacyjnie. Myśli o otwarciu szkółki piłkarskiej w Cieszynie i pracy menedżera.
33-letni obecnie Jeleń, po grze we francuskich klubach Lille i Auxerre, w 2012 roku wrócił do Polski. Napastnik próbował odbudować dawną formę w Podbeskidziu i Górniku Zabrze, ale bez skutku. Pół roku temu swoją grą przyczynił się do awansu Piasta Cieszyn do ligi okręgowej. Gra w klubie z rodzinnego miasta okazuje się jednak ostatnim rozdziałem w jego bogatej karierze.

Jeleń już nie występuje w Piaście. Mówi portalowi Sportowe Beskidy, że odkąd pół roku temu nic nie wyszło z transferu do szwajcarskiego FC Aarau, w piłkę gra tylko rekreacyjnie.

- Nie mówię głośno o tym, ale gram już tylko dla siebie, rekreacyjnie. Chciałbym otworzyć szkółkę piłkarską w Cieszynie. Podjąłem w tej kwestii pierwsze działania. Poza tym myślę, aby zająć się menedżerką. W tym kierunku pójdę w przyszłości - zdradza swoje plany Jeleń.

W niedzielę Jeleń wystąpił w świątecznym turnieju halowym w Częstochowie. Zagrał w zespole gwiazd, obok m.in. Michała Probierza, Radosława Gilewicza i Adriana Sikory.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o:
Komentarze (39)
Ireneusz Jeleń zakończył sportową karierę
Zaloguj się
 • rulz007

  Oceniono 107 razy 101

  miał zadatki na super gwiazdę,ale gdzieś po drodze się zgubił? to chyba przez kontuzję.. w Auxerre grał fenomenalnie. niektóre jego bramki były wręcz niesamowite. polecam youtube ;) powodzenia w "normalnym życiu" :)

 • eselk

  Oceniono 65 razy 57

  Wisła Płock dziękuje za fajną grę w naszym klubie.

 • blahblah69

  Oceniono 43 razy 37

  Żelę !

 • Jarek Lech

  Oceniono 57 razy 31

  Karierę to miał Boniek. Jeleń miał przygodę z piłką.

 • pandzl

  Oceniono 28 razy 24

  Jeden z lepszych naszych piłkarzy, szkoda że mało wykorzystywany w reprezentacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX