Tomasz Hajto do pomocy dziecku zaangażował siostry Radwańskie

Napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik i trener GKS-u Tychy Tomasz Hajto wystąpią w charytatywnym meczu w Tychach. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na operację serca trzymiesięcznej Julii Grobel. Tomasz Hajto do pomocy zaangażował m.in. siostry Radwańskie i Michała Żewłakowa.
Jesteś kibicem z Górnego Śląska? Dołącz do nas na fejsie! >>

Świeżo upieczony trener piłkarzy GKS-u Tychy przyznaje, że nie wahał się ani chwili, gdy poproszono go o pomoc. - O sprawie opowiedziała mi jedna z organizatorek zbiórki pieniędzy dla Julki. Zgodziłem się, bo parę lat w tej piłce jestem i mam trochę znajomych, którzy mogliby też pomóc. Poza tym wszyscy gonimy za pieniędzmi, lepszym mieszkaniem, nowszym samochodem, a okazuje się, że są rzeczy ważniejsze, jak zdrowie - mówi Tomasz Hajto.

Były reprezentant Polski w pomoc Julii Grobel włączył się aktywnie. - Od razu zadzwoniłem do Zbyszka Bońka, a ten błyskawicznie przesłał koszulkę reprezentacji. Michał Żewłakow dorzucił koszulkę Legii Warszawa, a firma Modecom oficjalny tablet reprezentacji Polski - mówi Hajto.

Trener GKS-u Tychy od kilku lat gra amatorsko w tenisa i dzięki tej pasji poznał m.in. Agnieszką i Urszulę Radwańskie. - Dziewczyny zgodziły się na przekazanie swoich rakiet z autografami i one również trafią na licytację - mówi Hajto.

Mecz GKS-u Futsal Tychy z amatorską drużyną Piwkarzyki Tychy rozpocznie się o 19 w hali sportowej przy al. Piłsudskiego. W planach jest rozegranie trzech 20-minutowych tercji. Miejsce w drużynie obok Milika i Hajty zostało zlicytowane za ponad 2 tys. zł. Gra przeciwko nim kosztowała ponad tysiąc złotych. W trakcie imprezy będą licytowane gadżety sportowe. Prócz tych przywiezionych przez napastnika Ajaxu i trenera GKS-u Tychy będzie można nabyć m.in. rękawice bokserskie Tomasza Adamka z jego podpisem, koszulkę byłego hokeisty Mariusza Czerkawskiego, wiosło podpisane przez brązową medalistkę igrzysk olimpijskich w Londynie, tyszankę Karolinę Naję, płyty polskich raperów - Grubsona i BRK z podpisami oraz płyty zespołu Cree z autografami jego członków.

Leczenie chorej na heterotaksję serca 3-miesięcznej Julki Grobel można też wesprzeć, dokonując wpłaty na konto Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej pod nr 57 1160 2202 0000 0002 0905 3111.

Tomasz Hajto, Arkadiusz Milik, GKS Tychy, Agnieszka Radwańska