Awantura o śnieg. Katowickie kluby są złe na MOSiR

Katowice dysponują kilkoma boiskami ze sztuczną nawierzchnią. Teoretycznie z miejscem do treningu piłkarzy nie powinno być problemu. W rzeczywistości jest inaczej.
Najbardziej oblegane boiska w Katowicach to obiekty: Rapid, Hetman oraz Kolejarz. Boiska działają bez zarzutu, o ile... nie spadnie śnieg. Niedawne obfite opady sprawiły, że nie można było z nich skorzystać, bo nie zostały odśnieżone. Z tego powodu Rozwój Katowice musiał odwołać sobotni sparing z Nadwiślanem Góra, który miał zostać rozegrany na Hetmanie. Zirytowany trener Rozwoju Dietmar Brehmer przypominał, że "nie mieszkamy na Syberii, tylko w Polsce".

Z tego samego powodu mógł zostać odwołany mecz GKS-u Katowice z MKS-em Kluczbork. GieKSa miała szczęście, bo mogła przenieść spotkanie na Rapid (wcześniej zarezerwowała termin dla rezerw). Ten obiekt był akurat odśnieżony, bo zrobili to... piłkarze Ruchu Radzionków i Małejpanwi Ozimek, którzy grali tam wcześniej. Zawodnikom GieKSy tej zimy też już jednak zdarzyło się przymusowe odśnieżanie.

Facebook? » | A może Twitter? »


Kluby narzekają, że odpowiedzialny z odśnieżanie obiektów katowicki MOSiR po prostu tego nie robi.

- Nie ma zgody, aby boiska nie były odśnieżane. Przyjrzymy się tej sprawie. Przypominam jednak, że na każdym obiekcie pracują 2-3 osoby. Popołudniami pracuje już tylko jedna osoba. Ciężko wtedy o odśnieżenie kilku tysięcy metrów kwadratowych. Nie widzę w tym problemu, jeśli w ramach współpracy kluby w tym pomogą - mówi Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR-u.

Władze MOSiR-u z góry zastrzegają jednak, że jednego boiska... nie odśnieżą. Chodzi o otwarty w ubiegłym roku obiekt Kolejarza (cały kompleks kosztował 30 mln zł). - Położono tam sztuczną trawę nowej generacji, która jest bardzo delikatna. W warunkach gwarancji zakazano jej odśnieżania, bo mogłoby dojść do jej uszkodzenia - wyjaśnia Wąsala.

Sprawa jest mocno absurdalna, bo boiska ze sztuczną nawierzchnią buduje się właśnie po to, by korzystać z nich zimą. - Najlepszym wyjściem byłaby budowa boiska podgrzewanego. Kłaniają się jednak oszczędności. My na to wpływu jednak nie mamy, bo to już decyzje Urzędu Miasta - podkreśla Wąsala.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na fejsie! >>