Energetyk ROW Rybnik znów lepszy od Rozwoju Katowice

Piłkarze Energetyka ROW-u Rybnik w tym sezonie jeszcze nie przegrali z Rozwojem Katowice. Dwa najmocniejsze zespoły drugiej ligi zagrały ze sobą już po raz trzeci, tym razem sparingowo.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

W sierpniowym meczu rybniczan z katowiczanami padł remis 2:2, a w rewanżu rozegranym pod koniec listopada piłkarze Marcina Prasoła wygrali 2:1. I to właśnie z powodu rozegrania już dwóch meczów między obiema drużynami w drugiej lidze trenerzy zdecydowali się na mecz sparingowy. - Nie musimy przed nimi nic ukrywać, a wartościowy rywal sparingowy na koniec okresu przygotowawczego będzie jak znalazł - tłumaczył szkoleniowiec rybniczan.

W meczu rozegranym na trawiastym boisku w Rybniku lepsi byli gospodarze. Jedynego gola w 54. minucie meczu zdobył Paweł Mandrysz.

Obaj trenerzy sprawdzali nowych zawodników. Prasoł w pierwszym składzie wystawił m.in. Sebastiana Siwka. Z kolei Dietmar Brehmer od pierwszego gwizdka testował nowych defensorów - Mikołaja Grzelaka i Łukasza Kopczyka. W drugiej połowie w katowickiej obronie zagrali kolejni sprowadzeni zimą gracze - Patryk Kun i Daniel Tanżyna.

Mecz w Rybniku był ostatnim sparingiem dla obu zespołów. Za tydzień w 20. kolejce drugiej ligi Energetyk ROW Rybnik zmierzy się w Górze z Nadwiślanem, a Rozwój Katowice u siebie zagra ze Stalą Stalowa Wola.

Energetyk ROW Rybnik - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: Mandrysz (54.)

Energetyk ROW: Rybicki (46. Kajzer) - Janik (46. Mandrysz), Grolik (46. Jary), Bedronka (87. Markiefka), Gojny (78. Popiela), Muszalik (75. Staniczek), Gilewicz (83. Groborz), Krotofil (78. Janik), Siwek (73. Kitliński), Musiolik (71. Spratek), Dudziński (87. Szymura).

Rozwój: Soliński - Grzelak (85. Wolny), Kopczyk (46. Tanżyna), Gałecki (71. Króliczek), Winiarczyk (71. Kun), Szkatuła (71. Mazurek), Tkocz (85. Otrzonsek), Gacki (85. Wawrzyńczok), Bella (46. Gielza), Azikiewicz, Wróbel (71. Kozłowski).