Piłkarze z Katowic zaczęli przerzucać ciężary i trenować boks! [WIDEO]

W czwartoligowej Podlesiance Katowice starają sobie urozmaicić monotonię przygotowań do sezonu niecodziennymi zajęciami.
Facebook? » | A może Twitter? »


Piłkarzy Podlesianki czeka wiosną rywalizacja o utrzymanie w lidze. - Przydadzą się wtedy silne ręce i mocny kark - uśmiecha się trener Łukasz Krupa, który zabrał swoich zawodników na bokserski trening do 06 Kleofasa Katowice oraz zajęcia podnoszenia ciężarów w HKS-ie Szopienice.

- Przygotowania do sezonu są żmudne i monotonne, a taka odskocznia od codziennych zajęć zawsze dodaje drużynie trochę energii. Podczas treningu w Szopienicach zespół przekonał się, jak technicznym sportem jest podnoszenie ciężarów. Zawodnicy dźwigali nad głowę sztangę, która nie przekraczała 20 kilogramów, więc o żadnych urazach nie mogło być mowy. Zresztą żyjemy już w takich czasach, że indywidualizacja treningu dotyczy nawet amatorów z czwartej ligi. Po zajęciach ze sztangą piłkarze na pewno poczuli mięśnie nóg i grzbietu - mówi szkoleniowiec.Zespół chętnie wziął też udział w bokserskim treningu Kleofasa. - Wiadomo, że mecze wygrywa się przede wszystkim głową, ale silne ręce i wola walki również się przydadzą. Moi piłkarze trafili do sali treningowej, którą wcześniej mogli znać tylko z filmów. Wycisk jaki dostali, też miał swoje znaczenie. Wytrzymałość i siłę można budować wszędzie - podkreśla Krupa, który ma nadzieję na współpracę z innymi katowickimi klubami. Planuje już wspólne zajęcia z drużyną futbolu amerykańskiego.Więcej informacji na temat HKS-u Szopienice i 06 Kleofasa Katowice znajdziecie tutaj 

i tutajTrenerzy obu klubów zapraszają na zajęcia. 

Więcej o: