Kamil Kosowski poszuka nowych "Milików" w Rozwoju Katowice

Były reprezentant Polski został nowym dyrektorem sportowym Rozwoju Katowice.
"Kosa" przyda się Rozwojowi? podyskutuj na fejsie! >>

Pojawienie się Kosowskiego w Rozwoju związane jest z niedawną nominacją Zbigniewa Waśkiewicza na stanowisko prezesa klubu. Nowy szef drugoligowca postanowił ściągnąć do klubu nową osobę odpowiedzialną za pion sportowy. Wybór padł na Kosowskiego, byłego reprezentanta Polski, w przeszłości gracza m.in. Górnika Zabrze i Wisły Kraków.

- Kamila poznałem całkiem niedawno, bo w czasie, gdy pracowałem w Górniku Zabrze. Okazało się, że mamy podobne spojrzenie na piłkę. W Rozwoju nie mogłem mu zaoferować wielkich pieniędzy, ale wizja pracy w klubie go przekonała. Jego wiedza, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie będą dużym wsparciem. Z pewnością pomoże promować naszych zawodników w Polsce i za granicą - mówi Waśkiewicz.

- To dla mnie duże wyzwanie. Mamy fajny i ciekawy projekt dotyczący młodzieży, który zamierzamy rozwijać. Chcemy pomóc najzdolniejszym piłkarzom wypłynąć na szerokie wody. Sam byłem kiedyś w takiej sytuacji. Uważam, że takich chłopaków jest mnóstwo. Trzeba się wziąć do roboty, aby odkryć kilku lub nawet kilkunastu następnych Arkadiuszów Milików - mówi Kosowski.

Dotychczasowy dyrektor sportowy Rozwoju Marek Koniarek, dawna gwiazda GKS-u Katowice i Widzewa Łódź, ma pozostać w klubie w innej roli.

Po rundzie jesiennej pierwsza drużyna Rozwoju jest wiceliderem II ligi. - Chcemy zagrać w pierwszej lidze. Ten poziom przyciąga sponsorów i pozwala zwiększyć zainteresowanie klubem. Nie ma jednak czegoś takiego jak "awans albo śmierć". To by nie miało sensu. Jeśli drużyna będzie dojrzała, awans sam przyjdzie - mówi Waśkiewicz.

O awans będzie o tyle trudniej, że część zawodników klubu musi od tego roku łączyć treningi z pracą zawodową na kopalni. - Styczeń był z tego powodu dość nerwowy. Zarząd zrobił jednak wiele, abym miał komfort pracy. To widać też po jakości naszych transferów - mówi trener Dietmar Brehmer.

Do końca tego miesiąca Rozwój powinien się wzbogacić o prawie milion złotych. Wszystko dlatego, że Górnik Zabrze musi rozliczyć się za transfer Arkadiusza Milika. Jeśli tego nie zrobi, to nie dostanie licencji. - Karty są w tej sprawie rozdane. Górnik swoje wie - mówi Waśkiewicz.

Kadra Rozwoju na rundę wiosenną

Bramkarze: Maciej Budka, Bartosz Gocyk, Bartosz Soliński Obrońcy: Przemysław Gałecki, Mikołaj Grzelak, Łukasz Kopczyk, Karol Króliczek, Damian Mielnik, Dawid Otrzonsek, Adrian Świerczyński, Daniel Tanżyna, Łukasz Winiarczyk Pomocnicy: Piotr Azikiewicz, Przemysław Bella, Damian Gacki, Szymon Kapias, Patryk Kun, Mateusz Mazurek, Bartosz Nowotnik, Przemysław Szkatuła, Robert Tkocz, Rafał Wawrzyńczok, Tomasz Wróbel Napastnicy: Sebastian Gielza, Filip Kozłowski, Adam Żak

Przyszli: Azikiewicz (Zagłębie Lubin, wypożyczenie), Grzelak (Omega Kleszczów), Kopczyk (GKS Tychy), Kozłowski (Pogoń Szczecin, wypożyczenie), Kun (Vęgoria Węgorzewo), Otrzonsek (juniorzy), Tanżyna (Miedź Legnica).

Odeszli: Piotr Barwiński (Górnik Wesoła, wypożyczenie), Dawid Domański (kontuzja), Kamil Glenc (Pniówek Pawłowice, wypożyczenie), Marek Herrmann (Górnik Wesoła, wypożyczenie), Konrad Niedzielski (Zjednoczeni Bełchatów), Przemysław Szymiński (Wisła Płock), Tomasz Wawrzyniak (Polonia Łaziska Górne, wypożyczenie).

Zdjęcie RSLA01: Śląsk Wrocław - koszulka Puma Zdjęcie RSLA03: Śląsk Wrocław - koszulka Puma Zdjęcie WKS Śląsk Wrocław Szalik pasiak 22743
RSLA01: Śląsk Wrocław - kos... RSLA03: Śląsk Wrocław - kos... WKS Śląsk Wrocław Szalik pa...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info